Lázár János;Mazsihisz;ultimátum;

- Lázár: ultimátumot adott a Mazsihisz

Ultimátumnak nevezte a Mazsihisznek a holokauszt-emlékév esetleges bojkottjáról szóló döntését a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, majd hozzátette: az nem lesz képes megbontani a magyarok és zsidók együttélését. 

Lázár János azt is mondta: úgy tűnik, hogy kudarccal fenyeget a holokauszt-emlékév megünneplése a Mazsihisz ultimátuma miatt, amely jelentős mértékben megosztja a magyar társadalmat. Arról ugyanakkor nem beszélt, hogy a zsidó szervezetek megkérdezése nélkül tavaly év végén hozott kormánydöntés a vitatott '44-es német megszállási emlékműről ultimátum-e, illetve arról sem, hogy az emlékmű megosztja-e a társadalmat. Nem tért ki arra sem: az emlékművet ellenző Mazsihisznek küldött kormányfői válaszban jelzett tárgyalási szándék komolyan vehető-e, ha a reakciót meg sem várva kihirdetett kormányhatározat-módosítás nem az emlékmű elvetéséről szól, csupán az átadás halasztásáról. Lázár ráadásul ugyanazt a kifejezést használta - "magyar-zsidó együttélés" - amely Orbán Mazsihisznek küldött levelében is szerepelt, és amely információink szerint megkülönböztető felhangja miatt sokakban felháborodást okozott.

Kövessen minket a Facebookon és a Twitteren is!

Személyiségi jogi pert nyert a Népszava főszerkesztője Balog Zoltán ellen. A Fővárosi Törvényszék tegnapi, első fokú ítélete szerint az emberi erőforrás-miniszter "indokolatlan és sértő" kijelentést tett Németh Péterre, aki - Szaniszló Ferenc kitüntetése elleni tiltakozásul - tavaly visszaadta Táncsics-díját.