Rubovszky elmondta azt is, hogy felkérik a Pécsi Tudományegyetem polgári jogi tanszékét, adjon szakértői véleményt arról, hogy az összeférhetetlenség ideje alatt (2009 február óta) jogszerűtlenül felvett és az Országgyűlés által kifizetett javadalmazás visszakérhető-e egyáltalán, és ha igen, milyen jogcímen. Mint mondta, erről komoly jogi vita volt.
Schiffer András, az LMP társelnöke, a bizottság tagja azt mondta, vannak kétségei, hogy az eltitkolt bécsi számla miatt lemondani kényszerült Simonnak kifizetett javadalmazást vissza tudja-e kérni az Országgyűlés. Ellentmondásosnak tartja, hogy miközben a NAV-vizsgálóbizottság felállítását arra hivatkozva akadályozták meg, hogy folyamatban van egy büntetőügy, ami nem volt igaz, addig most valóban folyamatban van egy büntetőeljárás, ennek ellenére az Országgyűlés a mentelmi bizottságot vizsgálatra utasította.
A mentelmi bizottság a Szijjártó Péter államtitkárral szemben kezdeményezett vagyonosodási vizsgálatról is tárgyalt. Rubovszky már korábban jelezte, hogy őt meggyőzték Szijjártó érvei, így a vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárást befejezettnek nyilvánítja. A bizottság kormánypárti többséggel egyetértett ezzel. A Gyurcsány Ferenc DK-elnök által Orbán Viktor miniszterelnökkel szemben kezdeményezett vagyonosodási vizsgálat pedig "folyamatban van", és "még határidőn belül vannak" - mondta Rubovszky.
Pénzügyi kérdések tegnap Kövér László házelnökkel kapcsolatban is felmerültek. A 444.hu kért ki adatokat arról, mire költöttek pénzt az Országgyűlés vezetői. A megbízási szerződések szerint például 4 millió forintot költött el Kövér válaszlevél-tervezetek elkészítésére. A házelnök sokat költött Nyirő József emlékére, három szerződéssel összesen 6 millió forintot. Kommunikációs tanácsadásra 5,6 millió forint ment el, az egyik cég 20 ezer forintos óradíjjal számlázott.