Felcsuti Péter szerint ugyanakkor a politikusok felelőssége, hogy ha a lakosság rossz ösztöneire apellálnak. A bankadó, a rezsicsökkentés, és a Fidesz többi intézkedése az öngondoskodás és a jövő reális felvázolása ellen alkalmazott módszerek.
A két közgazdász szerint a szerdán már 314 forintot is elért euróárfolyam nagyobb károkat okoz, mint amekkora előny származik a rezsicsökkentésből. Bokros Lajos úgy vélekedett, hogy a 3 százalékos jegybanki alapkamatnál meg kellett volna állni. Azt helyesnek tartotta, hogy a kormánynak, illetve a Magyar Nemzeti Banknak nincs kitűzött árfolyamcélja, de ez azt is jelenti, hogy a jelenlegi jegybanki vezetésnek már a 320-330 vagy akár a 340 forintos euró sem lenne drága.
Az úgymond nulla százalékos inflációt Felcsuti Péter károsnak tartja, mert nem természetes folyamat eredménye, hanem a közműcégekre ráerőltetett árrögzítés. Tulajdonképpen a két-három százalékos infláció mindenkinek jó, a háztartásoknak épp úgy, mint a beruházásoknak. Ehhez Bokros Lajos hozzáfűzte, a durva beavatkozási politikával le lehet bontani az árakat, ám ez egyfelől túlfogyasztásra vezet, másfelől nem várhatóak el beruházások az ilyen szektorokban.
Felcsuti Péter szerint szükség lenne arra is, hogy a demokratikus ellenzék önkritikusan gondolja végig annak az időszaknak a gazdasági cselekedeteit, amikor kormányon voltak.