Érvelése szerint azzal, hogy november 3-án a Jobbik több képviselője asszisztálásával, "antiszemita retorikájú" beszédekkel tűzdelt istentisztelet keretében felavatták Horthy szobrát, a lelkész több egyházi előírást is megszegett. Hegedűs védője szerint viszont a lelkész nem sértett szabályt, mert az esemény nem pártrendezvény, hanem istentisztelet volt, az pedig természetes, hogy a volt kormányzó előtt tisztelegtek, mert ő alapította a templomot.
A templomalapítás évfordulójára időzített szoboravató ellen több százan tüntettek kiabálva és a zsidótörvényekre, valamint a deportálásokra emlékeztetve kabátjukra sárga csillagot tűzve. Az ő szerepük, viselkedésük hangsúlyos eleme volt Hegedűs írásban beterjesztett vallomásának, ám abban leginkább csőcselékként jellemezte őket. A 16 oldalas anyag inkább volt vádbeszéd Hegedűs vádlói ellen, továbbá hemzsegett az antiszemita, gyalázkodó kirohanásoktól.
Hegedűstől a jogtanácsos "a Hit Gyülekezete gyámsága alatt álló ATV-ben és a kollaboráns sajtóban gyűlölködő" jelzőt kapott, míg a tüntetők a templom körül "ólálkodó fattyúk", "sárga csillagos had" voltak. A lelkész bírálta egyházát is, amiért "ezek", és nem hívek mellé állt. Elhangzottak még a az "izraeli terrorállam", a "szenvedéskultusz", kifejezések, valamint az, hogy a szoboravatón a jobbikos képviselő Hegedűs Lorántné hívására, "missziós céllal" jelentek meg párttársai.
A Jobbik többször jelét adta Horthy iránti buzgalmának: a párt sikertelen kezdeményezése volt, hogy november 16-át, Horthy fehér lovas bevonulását emléknappá nyilvánítsák, és az is, hogy 2013 legyen Horthy-emlékév. Azt is szerették volna elérni, hogy az 1944-es "kitörés napját" nyilvánítsák emléknappá. Amúgy ellenzékiként csak a Jobbiknak tetszene a Szabadság téri emlékmű.
A héten egyébként feljelentette Pörzse Sándor jobbikos képviselőt a Tett és Védelem Alapítvány a Jobbik esztergomi, az egykori zsinagógában tartott fórumán elhangzott szavai miatt. Erre reagálva tett közzé a Facebookon Vona Gábor pártelnök egy levelet "csattanós válaszként" az őket "nácizókra". Mint írta, egy magyar származású, holokauszt túlélő rabbi és három társa - New Yorkból, Londonból és Jeruzsálemből - közös levélben állnak ki a párt és Hegedűs Lóránt lelkész mellett.