Erről a szocialista Kunhalmi Ágnes beszélt hétfőn sajtótájékoztatón.
Bírálta, hogy a kormány a rendelhető tankönyvek listáját csak áprilisban, a parlamenti választás után hozná nyilvánosságra. Véleménye szerint a szűkös határidő veszélyezteti az új tanév zavartalan megkezdését.
Egyúttal emlékeztetett arra, hogy idén voltak iskolák, ahol a diákok előbb kapták meg a félévi bizonyítványt, mint a tankönyveket.
Az MSZP-s politikus közölte, visszaállítanák a tankönyvpiac szabadságát, nem elégednek meg azzal, hogy két tankönyv közül lehet választani.
Kunhalmi Ágnes beszélt arról is: megalázónak tartják a pedagógusok minősítési rendszerét, elsősorban azt, hogy mindenkit egy kategóriába soroltak be, és a tanároknak 80-100 oldalas portfóliót kell készíteniük április végéig ahhoz, hogy magasabb fizetési kategóriába sorolják őket. Szerinte ez alapján nem lehet megítélni a tanárok teljesítményét.
Felháborítónak nevezte azt is, hogy a költségvetés határozza meg, hány pedagógust engednek át a második kategóriába.
Azt ígérte, ha az Összefogás győz a választáson, a tanároknak nem kell portfóliót készíteniük.
Szelényi Zsuzsanna, az Együtt-PM politikusa arról beszélt: a közelmúltban készített felmérésük alapján a szülők 44 és a tanárok 63 százaléka szerint romlott az oktatás színvonala az utóbbi években. Ez bizonyítja, hogy a Fidesz központosított iskolarendszere alkalmatlan arra, hogy betöltse a feladatát - jelentette ki.
Azt mondta, a Fidesz iskolarendszere nem gyermek-, hanem tanterv- és intézményközpontú.
Ígéretet tett arra, ha az Összefogás győz a választáson, megszüntetik a Klebelsberg Intézményfenntartó Központot és a Nemzeti Pedagógus Kart, amely szerinte csak a tanárok ellenőrzésére és megfélemlítésére hivatott, az iskolafenntartást pedig helyi és regionális intézményekre bízzák.