A GE Capital (a Budapest Bank anyavállalata) által évente meghirdetett pályázaton Európa-szerte karitatív, közösségi célokért dolgozó alapítványok, szervezetek kaphatnak pénzadományt. A kezdeményezés különlegessége, hogy a GE Capital leányvállalatai terjesztik fel támogatásra azokat az alapítványokat, amelynél önkéntes munkát végeznek. Ebben az évben az egyik ilyen szervezet az Első Lépések Kora Gyermekkori Intervenciós Alapítvány volt, amelyet a Budapest Bank jelölt támogatásra.
A 2006-ban létrejött alapítvány hat év alatti gyermekek korai fejlesztésével foglalkozik. A szervezet a mozgás, hallás, látás, kommunikáció, szociális és értelmi fejlődés terén nehézségekkel küzdő kisgyermekeknek és családjaiknak nyújtanak segítséget. A professzionális munka hátterét képzett gyógypedagógusok, logopédusok, pszichológusok, gyermekorvosok, fejlesztőpedagógusok, valamint családterapeuták biztosítják.
- A kiemelt figyelmet igénylő kisgyermekek korai ellátása nagymértékben befolyásolja a későbbi fejlődésüket, ezért kulcsfontosságú, hogy időben észleljük és megfelelően kezeljük a problémákat. Alapítványunk célja, hogy az igényekhez igazítva, professzionális körülmények között lássa el ezeket a gyermekeket, azonban gyakran okoz problémát a forráshiány. A szervezet semmilyen állami támogatást nem kap, kizárólag adományokból tarjuk fenn magunkat, ezért kénytelenek vagyunk a szolgáltatásokért térítési díjat kérni. A pénzintézettől kapott összegből az alapítvány új fejlesztőjátékokkal, könyvekkel, bútorokkal szereli fel terápiás szobáit, ezen kívül nehéz anyagi körülmények között élő családok is támogatást kapnak gyermekeik terápiás költségeire - mondta el Boros Boglárka, az Első Lépések Alapítvány intézményvezetője.
- A korai intervenciós munka állapotfelméréssel kezdődik - ismertette Boros Boglárka az eljárás menetét. - A vizsgálat során beszélgetünk a szülőkkel gyermekük fejlődésmenetéről, megfigyeljük a gyermek spontán játéktevékenységét, majd az életkorához, és fejlettségi szintjéhez igazodó fejlődési skálák, tesztek alkalmazásával felmérjük aktuális fejlettségi szintjét. Ezt követően szóban tájékoztatjuk a szülőket a vizsgálat eredményéről, ha tapasztalható megkésettség/elmaradás meghatározzuk a fejlesztés fő irányvonalát, konkrét javaslatot teszünk a terápiákkal kapcsolatban.
A komplex vizsgálatot -gyógypedagógiai-, és mozgásvizsgálat- egy éves kor alatti gyermeknél általában egy szakember, egy éves kor feletti gyermeknél két szakember végzi. Az állapotfelmérés játékos keretek között zajlik, és általában 1,5 - 2 órát vesz igénybe. A vizsgálat eredményéről minden esetben részletes, írásos szakvéleményt készítünk a szülők számára - mondta az intézményvezető.