- Kezdjük a végén. Mit érzett, amikor meglátta, milyen pályát sikerült teljesítenie?
- Amikor a célba érkezéskor megláttam, hogy hatodik helyen állok, arra gondoltam, megcsináltam. A végén ugyan egy norvég síző megelőzött, de nem szabad emiatt elégedetlennek lenni, mert ez így is jó, a célom teljesült, mindenkinek bebizonyítottam, hogy nem a levegőbe beszéltem, amikor a TOP tízbe szerettem volna bekerülni.
- Mi a titka?
- A rengeteg munka, a síszövetség támogatása és a kitartás.
- Akkor most menjünk végig újra gondolatban a pályán. Hibátlan volt a mostani teljesítménye?
- A pálya első felén rontottam, nem jó íven síeltem, de amikor az igazán meredek részre értem, ott mindent beleadtam, a pálya alsó szakaszán pedig éreztem, hogy gyors vagyok. Elárulhatom, nem zavart meg a fenti hibám, mert rajttól célig harcolni kell, ugyanis mindenki hibázik, senki nem tud tökéletes pályát menni.
- Mennyire figyelte a többiek teljesítményét a verseny közben?
- Nem néztem a verseny első felét, csak magamra koncentráltam, így nem befolyásolt, hogy sokan az esélyesek közül kiestek. Azért kockáztattam, mert tudtam, hogy most van esélyem az igazán jó eredményre. Remélem, ez az igazi karrierem kezdete.
- Most már az élmezőny is tudni fogja még álmából felkelve is, hogy kicsoda Miklós Edit…
- Vélhetően ez így van. Például a verseny után megkérdezte Maria Höfl-Riesch vaxmestere, hogy mit kentem a lécekre. Nagyon jólesett. Végre nekünk is van egy titkunk, ugyanis a vaxoláson nagyon sok múlik. Aztán szinte az összes televízió interjút akart velem csinálni.
- Szombaton képes lesz túlszárnyalni ezt a csodálatos eredmény szuperóriás-műlesiklásban?
- Ha minden legalább olyan jól alakul, mint a mostani lesikláson, akkor megismételhetem, sőt, némi szerencsével felül is múlhatom ezt a teljesítményét. Változatlan célom a pontszerzés.
A pénz lehet a motiváció?
Tovább gyűrűzik a botrány a rövidpályás-gyorskorcsolyázó női váltónk körül. A Keszler Andrea, Heidum Bernadett, Lajtos Szandra, Darázs Rózsa négyes "csak" a B-döntőbe jutott be, és szinte azonnal robbant is a bomba: a versenyszerű sportot a sikertelen kvalifikáció után abbahagyó, majd a Szocsiba való kijutás után ismét aktív Darázs Rózsa áll a támadások kereszttüzében.
A vádak szerint csak azért került be a csapatba, mert az édesapja, Darázs István, a válogatott csapatvezetője. Mára azonban emellé az is felkerült, hogy mindennek a hátterében a pénz áll, ugyanis a magyar válogatott - a hollandok kizárását követően - minimum a 7. helyen végez, melyet a Magyar Olimpiai Bizottság 3,2 millió forinttal honorál.
Ráadásul a c-press.hu szerint Darázs Rózsa 14 hónapja felveszi a havi 1500 dolláros (342 ezer forintos), a nemzetközi szervezettől (NOB) járó ösztöndíjat is, amit vissza kellett volna, hogy fizessen, ha nem áll rajthoz Szocsiban.
Most ugyan van B-döntő, viszont - ha igazak a fenti megállapítások - a sportolónő nemcsak megtarthatja a 4,788 milliós NOB-pénzt, ráadásként a csapat tagjaként garantált a része a legalább 3,2 milliós államilag garantált jutalomból is.
Mindenesetre a férfiak - legalábbis pár órára - feledtettetik a botrányt, ugyanis 1000 méteren javíthat a Knoch Viktor, Béres Bence és Liu Shaolin Sándor.
Elmaradt triplák, történelmi dupla
A tegnapi női lesiklás nemcsak Miklós Edit bravúros szerepléséről marad feledhetetlen, ugyanis a szám történelmi sikerrel zárult: az ötkarikás játékok alpesi sí küzdelmei során először alakult ki holtverseny az élen. Az esélyesek közé sorolt szlovén Tina Maze és meglepetésre a svájci Dominique Gisin nyakába került az aranyérem.
A szánkósok férfi kettes versenyszámában elmaradt a triplázás, ugyanis a szám címvédőjét, a 2006-ban és 2010-ben is győztes osztrák Andreas Linger, Wolfgang Linger kettőst ezúttal legyőzte a német Tobias Wendl, Tobias Arlt páros.
Gyorskorcsolyában helyre állt az élet rendje: a férfiak ezres távján a 2012-es világbajnok holland Stefan Groothuis győzött, négy századdal előzte meg a kanadai Denny Morrisont, míg a bronzot a szintén holland, 500-on Szocsiban nyerő Michel Mulder szerezte meg. És ha már elmaradt triplázás: a Torinóban és Vancouverben is olimpiai bajnok amerikai Shani Davis csak a 8. lett.
Korábbi három olimpiai bajnokot megelőzve Keitlyn Farrington győzelmével ért véget hódeszkában a nők félcsöves versenye. Az északi összetett sízők versenyét a német Eric Frenzel nyerte meg a japán Vatabe Akito előtt mintegy négy másodperces előnnyel.