állásfoglalás;MTI;Magyar Tenisz Szövetség;Márky Jenő;versenyigazgató;

- Az MTSZ száműzte a tenisztornát?

A Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) visszautasítja Márky Jenő állításait, melyek szerint a versenyigazgató által 1996 óta szervezett budapesti női tornát az MTSZ száműzte, ezért idén már Bukarestben bonyolítja le a salakpályás versenyt.

Az MTSZ szerint Márky állításaival szemben a szövetség többször is kezdeményezett tárgyalásokat arra vonatkozóan, hogy miként lehetne továbbra is Budapesten tartani a WTA-tornát. Annak fényében, hogy a torna joga magántulajdon, a végső döntést a tulajdonosnak - Márky Jenőnek - kellett meghoznia, minden további szereplőnek pedig tiszteletben kell tartania a döntését" - olvasható az MTI-hez szerdán eljuttatott állásfoglalásában.

A szövetség sajnálatosnak tartja, hogy Márky Jenő tavaly a selejtezőt teljesen, a párost pedig részben törölte, ezzel több magyar fiatal játékost megfosztva attól a lehetőségtől, hogy pályára léphessen. Szomorúnak tartja azt is, hogy a tornaigazgató még csak ajánlatot sem volt hajlandó meghallgatni a szövetség részéről, hanem saját döntése értelmében elvitte a versenyt Bukarestbe, ahol továbbra is versenyigazgató lesz.

Ezzel szemben Márky azt állítja, hogy a 2014-es verseny megrendezéséhez és népszerűsítéséhez szükséges semmilyen anyagi keret nem állt a rendelkezésére, így nem maradt más választása, mint lemondani a magyarországi helyszínt. 

A főszervező kifejtette, ha nem is annyit, mint Budapesten, de az új helyszínen is segíteni tud a magyar játékosoknak, és nem mondott le arról, hogy a verseny visszakerüljön Budapestre, de ahhoz "igazi szakmai és pénzügyi összefogásra van szükség, ahol a sportág érdekei állnak az első helyen."

Elfogadhatatlannak tartja a Magyar Állami Operaház, a Zeneakadémia és a Művészetek Palotája összevonásának ötletét Kovács Géza. A Nemzeti Filharmonikusok főigazgatója, a Magyar Szimfonikus Zenekari Szövetség elnöke a közelmúltban vette át New Yorkban a Patrick Hayes-díjat, amit a művészeti menedzserek Oscarjának is neveznek. Bár szerinte Budapestet zenei nagyhatalommá lehetne tenni, elkeserítőnek nevezte, hogy 54 százalékra nőtt a magyar populációban azok száma, akik semmilyen módon nem vesznek részt kulturális javak fogyasztásában.