A Magyar Munkáspárt elnöksége az MTI-hez eljuttatott keddi közleményében úgy vélekedett, hogy "Kádár János a magyar nemzeti történelem kiemelkedő egyénisége volt, hosszú éveken át Magyarország miniszterelnöke, egy történelmi korszak meghatározó személyisége". Éppen ezért sírjának gondozása a nemzet, és a mindenkori kormány feladata, függetlenül attól, ki hogyan vélekedik Kádárról és a szocializmusról - indokolták.
A Magyar Munkáspárt azt írta: a szocializmus és Kádár János szellemi örökösének tekinti magát, ezért vállalja a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben lévő nyughelyének megváltását a következő 25 évre, ennek érdekében pedig országos gyűjtést szervez.
A Budapesti Temetkezési Intézet (BTI) Zrt. MTI-hez eljuttatott közleményében hétfőn azt írta: nem kívánja megszüntetni Kádár János sírhelyét, illetve a munkásmozgalmi parcellában lévők sírhelyét sem, ellentétben egyes sajtóorgánumokban sugalltakkal.
Rámutattak: "erre a BTI-nek sem joga, sem szándéka nincs, és nem is volt sohasem". Bár a parcella sírhelyei, ezen belül Kádár János sírhelye sem védett a kegyeleti törvényben foglaltak szerint, de maga a sírtábla (mint a Fiumei úti sírkert jelentős része) műemléki védelem alatt áll. A BTI szakmai és jogi megítélése szerint a parcella, illetve a sírhelyek védettségéig viszont az újraváltás lehetőségét a jogszabályi keretek között biztosítaniuk kell a sírok felett rendelkező természetes személyek, jogi személyiségek, szervezetek, illetve örököseik, vagy esetleges jogutódjaik számára.