Bár hétvégén és tegnap is már békések voltak a tüntetések, az élet továbbra sem tért vissza a régi kerékváságba. A fővárosban, Szarajevóban szerdán nem lesz oktatás. Vasárnap este szabadon engedték a pénteken őrizetbe vett tüntetőket.
Mind a szociáldemokrata SDP, mint a boszniai muzulmánok pártja, a SDA támogatja az előrehozott választások kiírására vonatkozó előterjesztést. Az azonban nem világos, hogy ezt csak bizonyos kantonokban írnák-e ki, vagy a teljes föderáció területén.
Elvileg októberben kellene parlamenti voksolást tartani. A boszniai szerbek ellenzik az idő előtti választás kiírását saját entitásukban. A tüntetések túlnyomórészt a bosnyák-horvát föderáció területén zajlottak.
A megmozdulások egyre jelentősebb feszültségekhez vezethetnek, s nemcsak az egyes nemzetiségek között. A boszniai háromtagú elnökség bosnyák tagja, Bakir Izetbegovic nem hiszi azt, hogy a jelenlegi válságból való kilábalást szolgálná esetleges lemondása. Zeljko Komsic, az elnökség szintén bosnyák elnöke ezzel szemben úgy nyilatkozott, Izetbegovic távozása "nagy megkönnyebbülés lenne" számára.
Egyre nagyobb kérdés az is, átterjednek-e a tüntetések más balkáni országokra is, hiszen Szerbiában, Macedóniában, Montenegróban, Koszovóban és Albániában is alacsony az életszínvonal, s magas a munkanélküliség. Crna gorai médiumok szerint az ország sem kerülheti el a boszniaihoz hasonló megmozdulásokat, s április 15-től rendeznének tüntetéseket, amelyeket a Facebookon szerveznek.
Szerbia is veszélyben érezheti magát. Cedomir Jovanovic liberális szerb politikus szerint hazáját hasonló társadalmi robbanás fenyegeti, mint Boszniát. Ivica Dacic szerb kormányfő szerint a boszniai helyzet azt mutatja, mennyire törékeny a régió békéje, és mennyire kevés is elég a destabilizációhoz. Meglátása szerint ezért fontos megőrizni a politikai stabilitást Szerbiában.