A másodfokú bíróság szerint megállapodott, bizonyítékokkal alátámasztott, részletesen és logikusan indokolt döntéssel utasította el az elsőfokú bíróság az MTVA keresetét. A bíróság megállapította, hogy Nagy Navarro Balázs és Kembe Sorel, valamint demonstráló társaik 2012 novemberében nem követtek el birtokháborítást az MTVA-székház előtt. Megállapították: valótlannak bizonyult az MTVA állítása miszerint a demonstrálók akadályozták az épületbe való bejutást, vagy zavarták volna az intézmény rendeltetésszerű működését, mert az igazság az, hogy az épületbe bejutást maga az MTVA korlátozta.
Ismert, Nagy Navarro Balázs és társai 2011 novemberében kezdtek demonstrációba és éhségsztrájkra azt követően, hogy a Duna TV és az MTV híradójában az EP-képviselő Tőkés László és Lomnici Zoltán az Emberi Méltóság Tanácsa vezetőiként együtt vettek részt egy sajtótájékoztatón. Az MTI Hírcentruma csak Tőkést mutatta és csak őt kérdezte. Amikor pedig "véletlenül" látszott a háttérben beszélgető Lomnici, a volt főbírót kiretusálták: arcát a bűnelkövetéssel vádoltak mutatásánál használt technikával kitakarták. A demonstrálókat ráadásul a kezdetektől fogva "üldözték".
A médiaalap vezetői először azért akarták kitiltani az éhségsztrájkolókat a székház elől, mert véleményük szerint a demonstráció magánterületen zajlott, illetve azt a hatályos jogszabályok szerint senki nem jelentette be. Később kordonok telepítésével és bömbölő hang és fényhatásokkal próbálták elriasztania a tiltakozókat. Majd azonnali hatállyal, rendkívüli felmondással megszüntették Nagy Navarro és társa, Szávuly Aranka munkaviszonyát, mondván: "provokálták a munkáltatót".
A mostani ítélet után a Tiszta Kezek a Demokratikus Magyarországért Mozgalom és a Televíziósok és Filmkészítők Független Szakszervezete (TFSZ) "követeli, hogy az MTVA vezetése kérjen bocsánatot azért, hogy immár jogerős ítélet szerint is valótlanul vádolta meg birtokháborítással a hírcsalások ellen fellépő békés tüntetőket, továbbá azt is, hogy vonják felelősségre a hírmanipulációk, köztük a Lomnici-botrány valódi elkövetőit, és biztosítsák a tárgyilagos, kiegyensúlyozott és pártatlan tájékoztatást a közmédia minden hírműsorában".
Követeljük aztis - tették hozzá -, hogy az MTVA hajtsa végre a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság 2012. májusi, jogerős döntését, amely kötelezte az MTVA-t arra, hogy a vonatkozó munkajogi előírásoknak megfelelően biztosítsa a TFSZ szakszervezet alelnökeinek belépését a közmédia telephelyeire. "A jogállamiság szégyene, hogy az MTVA több mint másfél éve jogerős bírósági döntéseket nem hajlandó végrehajtani, és ennek nincs semmi következménye" - zárul Nagy Navarróék közleménye.