Idézték Miklósi Lászlót, a történelemtanárok egyletének elnökét, aki a "hitvallásról" úgy nyilatkozott, azt mintegy "imádságnak kell tekinteni". Kitértek Hoffmann Rózsa szerepére, akit úgy jellemeztek, mint "a keresztény értékek kemény védelmezőjét".
Miután az államtitkár összekülönbözött az egyetemi hallgatókkal, alsóbb szinten megőrizte befolyását, vaskézzel szerez érvényt a központi irányításnak, a túlhaladott elvek érvényesítésének. Ezen túl az általános iskolák a Klebersberg intézményfenntartó gyámsága alatt állnak, és fölélesztik az "ultrakonzervatív Horthy Miklós 1920-as elveit". A kormányzat kötelezővé tette a hittan, illetve az erkölcstan oktatását - írta a lap.
A kormányzat jelenleg a "rossz tankönyvek" ellen száll harcba. Túl soknak ítéli a forgalomban lévőket, kettőt tart alkalmasnak, ezeket tizenkét tagú testület bírálja el, valamennyi tagját a minisztérium delegálta, vagy - a Le Monde szavaival - "a nagyon reakciós Magyar Művészeti Akadémia". Idézték Heller Ágnest, aki az oktatásban is Orbán Viktor "bonapartizmusát" bírálta. A Fidesz, jegyezte meg a filozófus, hatalmi koncentrációjával infantilizálni akarja az egész felnőtt lakosságot, nem csupán a gyermek társadalmat. A Le Monde ugyanebben a számában búcsúzott Jancsó Miklós filmrendezőtől.