A pénzügyi támogatás jelenleg nem segítene Ukrajnán, sokkal hatékonyabb lehetne most a humanitárius segítség, vagy egy hatékony irányítási rendszer kiépítése - vélekedett Jyrkí Katainen finn miniszterelnök a Tuskkal folytatott egyeztetés után. Állította, hogy a pénzre inkább azt követően lenne szükség, miután rendeződik a politikai válság Ukrajnában. A finn politikus arra a hírre reagált, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok rövid távú pénzügyi segélycsomag összeállításán dolgozik. Arszenyij Jacenyjuk a legnagyobb ellenzéki párt, a Batykivscsina nyilatkozatai szerint az ellenzék bízik ebben a segélyben, amelyről a hét végi müncheni biztonságpolitikai konferencián állapodtak meg a nyugati és az ukrán ellenzéki vezetők, s tulajdonképpen erre a 15 milliárd dollárra építi terveit.
Catherine Ashton, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője ismét Kijevbe érkezett, ahol mindkét fél képviselőivel tárgyal. Szakértők szerint a felajánlott segély mézesmadzag a kijevi vezetés részére, alternatíva, amellyel az orosz gazdasági és politikai befolyást próbálja kiváltani a Nyugat.
Ashton érkezését intenzív tárgyalások előzték meg Kijevben. Viktor Janukovics elnök előzetesen kilátásba helyezte az előrehozott választások kiírását is, amennyiben más erőszakmentes megoldást nem találnak a válság rendezésére, és egyeztetett Vitalij Klicskoval az ellenzék által igényelt alkotmánymódosításról, amely jelentősen megnyirbálná az elnöki jogköröket is. A találkozó részleteiről nem adtak ki közleményt, a parlamenti ülés programjában ugyancsak szerepelt a kérdés.
Az ukrán fővárosban relatív nyugalom volt. A Függetlenség téren, a Majdanon ugyan még ott vannak a tüntetők, de a radikális csoportok tartják magukat a belügyminisztériummal kötött hétvégi tűzszünethez, amelynek köszönhetően szabadon engedik letartóztatott aktivistáikat. A Majdanon a parlamenti alku eredményére várnak, s az is felmerült, hogy ha az ellenzék által elfogadhatónak tartott megegyezés születik, beszüntetik a tiltakozást.