15:24 - Rezsi über alles
Németh Szilárd ráúszott a rezsicsökkentés harmadik hullámára, és meg is kéri rögvest a T. Házat, hogy tárgyalja gyorsított ügymenetben. Aztán a fideszes képviselő elsorolja az összes - szerinte - negatív szocialista kormányzati lépést. Öt percbe mindenesetre oda-vissza belefér. Fónagy államtitkár lelkesen kontráz.
15:15 - Az államtitkár nem érti
Rétvári Bence szerint a kormány elszámoltatási hevületében sem hágja át a jogállami kereteket, és már így is több tucat embert küldött a vádlottak padjára. Azt meg egyenesen nem érti az államtitkár, hogy miért vándorolnak ki fiatalok, hiszen az Orbán-kabinetnél nehezebb "családbarátabb" kormányt találni.
15:12 - Mindenkit vissza
Vona Gábor szerint három alapdolgot várhat el joggal a polgár a hatalomtó: tisztességes megélhetést, rendet, illetve elszámoltatást. Úgyhogy a Jobbik majd nem számolja bele majd a közmunkahelyeket a foglalkoztatási statisztikákba, illetve a párt nem fogadja el, hogy a fiatalok elvándorlása az "idők szava" lenne. Rendet pedig a csendőrség tesz majd, az elszámoltatásban pedig szintén nem ismer pardont Von. Első lépésben visszanyesné a kommunista luxusnyugdíjakat és nyilvánosságra hoznák az ügynöklistákat. Második menetben eltiltanák azt a köztisztség betöltésétől, aki ténykedése alatt bármilyen adósságot varrt az ország vagy a település nyakában. És legyen mindenki visszahívható.
15:06 - Magyarország válságálló
Cséfalvay Zoltán szerint a forintot a kínai gazdaság megtorpanása roppantotta meg, valamint az, hogy az amerikai jegybank visszafogta költéseit. Az államtitkár szerint Magyarország gazdasága azonban így is stabil - emiatt nem kellett a jegybanknak kamatot emelnie a forint védelmében.
15:03 - Nem megtartotta, beszakította
Józsa István szerint ha Orbán Viktor támasztja meg a megint gyengélkedő forintot, akkor nagyon nagy a baj. A gyenge magyar valuta ugyanis azt jelzi: Orbán 5 millió szegényember földjévé tette az országot. AZ MSZP-s politikus szerint a miniszterelnöki beszéd nem tért ki arra, hogy Magyarország leszakadta térség államaitól, hogy az MVM offshore-cégeknek adott el több millió köbméternyi gázt. Hát hogyan számítson a mindezeknek teret engedő magyar miniszterelnökre a társadalom - amikor az MNB elnöke arról beszél, hogy a jegybanknak nincs árfolyam-célja. Orbán Viktor ma minden euróért 47 forinttal tartozik a magyar embereknek, illetve minden svájci frankért 67 millió forinttal. Ugyanis az árfolyam a kormányzati gazdaságpolitika miatt szakadt be. És minden magyar család gázszámlája sok forinttal lehetne alacsonyabb, ha az említett ügyben az MVM nem offshore cégeknek adja el kedvezményesen a gáz.
14:55 - A pofozóbábút Gyurcsánynak hívják
Rétvári Bence szerint a szocialistáknak már rutinjuk van a kínos ügyek magyarázásában és rendesen leamortizálta a saját hitelességét. Aztán az államtitkár még hosszan beszél a baloldal elmaradt megújulásáról, hogy aztán a mondatok Gyurcsányra fussanak ki., mert hiszen ki lenne a baloldal igazi vezére, nem ő.
14:50 - Nem Mesterházy, Gyurcsány a felelős
A stílus maga az ember, ezzel a felütéssel ostorozza Lukács Tamás a szerinte durva, személyeskedő kampányt folytató ellenzéket. Aztán a KDNP-s politikus arra jut, hogyha Mesterházy Attila az évértékelő beszéde alatt hallotta volna a "köteles bekiabálást", biztos elhatárolódott volna. Az igazi bűnős Lukács szerint a köteles-kampányt kivitelező Gyurcsány Ferenc, aki anno Kövér Lászlót akarta besározni, no meg az egész jobboldalt.
14:43 - A civilizációs máz lemállásáról
Képzelje el, hogy a parlamenti ülésteremben elalszik a villany, vagy a parlamenti vécét nem tudja lehúzni, illetve a kazán se megy, nemcsak a T. Házban, de a polgárok otthonaiban sem, mondja Fónagy János. És bizony az államtitkár szerint ha ez a helyzet előállna, fél óra alatt lemállana a civilizációs máz az országról. Úgyhogy a szolgáltatásbiztonság nem vicc - márpedig Paks ma az ország energiaszükségletének 40 százalékát adja. Ezt a mértéket az alternatív energiaszolgáltatók nem képesek előállítani.
14:40 - Fülkéből munkásparaszt
Szél Bernadett akár élvezné is a percet, amint a fülkeforradalom felvállalja a munkás-, parasztforradalmat, ám az LMP-s képviselőnő szerint nincs idő élvezni, mert a kormány épp most csal a paksi paktum kapcsán, hisz elhallgatja, mennyibe kerül az atomerőmű bővítését, nem mondja meg hova viszi majd az atomhulladékot, nem beszél arról, hogy a hűtéshez kell-e új vízlépcső. És bizony csal a kormány, mert Orbán Viktor most épp egy biankó csekket akar aláíratni az országgal, miközben épp zsebre vágja a júdáspénzt. Putyin öleléséből csak úgy menekülhet meg az ország, állítja Szél Bernadett, ha Magyarország - egy népszavazási felhatalmazással - kihátrál az atomenergiából, pontosabban 2040-re lenullázza azt.
14:34 - A nagy orbáni kaland
Ami a munkahelyeket illeti, magyarázza már-már fejhangon Orbán, ne tessék folyton előráncigálni, hogy százezrek dolgoznak külföldön. Az ellenzék ne bélyegezzen senkit menekültnek, aki vállalja a nagy kalandot, és azzal, hogy kint dolgozik, rngeteg pénzt spórol meg a magyar államnak, illetve nagyon szép summát küld haza.
14:30 - Orbán és a függőség
Az áram pedig bárki bármit mond, igenis 13 százalékkal olcsóbb lesz, energiafüggőség pedig nincs. Mert csak gázfüggősség van, nukleáris függés nincs.
14:25 - A kommunisták ősbűne
Orbán Viktor válaszát azzal kezdi, hogy tisztességtelen, hazug, gátlástalan jelzőkkel illette őt Harangozó Tamás. Pedig, figyelmeztet Orbán, a magyarok gazdasági bajai a 45 év kommunizmusból fakadnak. (Ami 24 éve lezárult, és Harangozó még nincs 35.) Aztán a miniszterelnök az államadóssági mundér becsületét védi - mert a hitel az utóbbi 4 évben az uniós statisztika szerint igenis csökkent, és ezen semmilyen atomerőmű nem változtat, mert az orosz kölcsönt egy születendő vagyontömeg ellensúlyozza.
14:14 - Kétszer mondja
Nem feltételezve, hogy Rogán Antal frakcióvezető véleménye eltér Orbán Viktorétól, utóbbi hozzászólását nem közvetítjük.
14:12 - Atom és nyugdíj
Harrach Péter szerint három kampánybeszédet nyomtak le az ellenzéki pártok, de persze ő érdemben próbál meg kapcsolódni az orbáni szónoklathoz. Úgyhogy a kereszténydemokrata politikus rögvest sorolja is, milyen kedvezményekben részesítette a kabinet a családokat - az Erzsébet-programtól kezdve a rezsicsökkentésen át. Aztán a nyugdíjak alakulásáról ad átfogó képet, amiben azt festi, hogy a polgári kormány folyamatosan emelte a nyugdíjak értékét, míg a szocialisták csökkentették. És bizony, ez a kabinet emelte a nyugdíjak vásárlóerejét. Aztán egy gyors váltással már a paksi paktumot magasztalja, előkészítettségét, kiérleltségét, szükséges voltát.
14:00 - Kié az a 40 százalék?
Vona Gábor sajnálja, hogy Orbán Paksról érdemben nem beszélt. Korábban sem, noha a Jobbik elnöke szerint semmilyen politikai kockázattal nem járt volna a paksi tervek kibeszélése. Pedig az orosz technológiát senki nem rühelli, és mindenki tudja, hogy az atomerőmű kulcsfontosságú az orosz-magyar viszonyban. Így viszont az a látszat, miszerint az emlegetett 40 százalékos beszállítói részesedést a kormány szívének kedves magyar cégek vihetik el.
13:52 - Új szolgaság
Ha Magyarország kivívta szabadságát, akkor miért keresett új gazdát, új szolgaságot magának, háborog Schiffer András. Az LMP-frakcióvezetője szerint a válasz egyszerű: az orbáni szabadságharc az oligarchák felhizlalásáról szól. És miközben a legfelsőbb szintű keresetek 18 százalékkal vastagodtak, addig a legkisebb járandóságok 6 százalékkal csökkentek. Az a helyzet, hogy amíg a minimálbér hat százalékkal hasasodott, az adóterhelés 13 százalékkal nőtt. A versenyszférában pedig 25 ezer munkahely lett oda, a kormány megszorításai pedig számosabbak mint Bokros Lajos, Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon elvonásai együttesen. A paksi atomerőmű bővítésének pedig az lesz az eredménye, hogy az adósságszolgálat elképesztően megnehezedik.
13:48 - Valós teljesítmény
Harangozó Tamás szerint tényleg van valós teljesítmény Orbán mögött, hisz nem semmi, egy ilyen beszédet előadni rezzenéstelen arccal. Az MSZP-s politikus szerint például mese az államadósság visszakalapálása, ugyanis most nagyobb az államadósság, mint a kormányváltáskor - noha közben a kabinet eltapsolt 3 ezer milliárdnyi magánnyugdíj-vagyont. És persze nem ártott volna pár szót szólni a devizahitelekről, ugyanis a legnagyobb problémája a hiteleseknek, hogy a kormányzati gazdaságpolitika lezúzta a forintot. Egyébként Harangozó szerint nem az a legnagyobb gond, hogy a hatalom emberei önteltek és erőszakosak, hanem az, hogy az agresszivitáshoz a szakértelem szikrája sem társul. Hoffmann Rózsa lezúzta a közoktatást, Balog Zoltán a kultúrát, és így tovább - miközben a kormány gátlástalanul használta az Országgyűlést és az igazságszolgáltatást saját sötét ügyei legalizálására. De mindegy is, áprilisban elzavarják az emberek ezt a rezsimet, hiszen másfél millió ember nyomorog, félmillió gyerek éhezik, a középosztály a leszakadástól retteg - és mindezek tetejében Orbán világossá tette, hogy olyan országot akar, ahol egy szúk elit mindent megtehet, a többség meg hallgat.
14:40 - Energiaszolgáltatót gründol a kabinet
Első körben az Országgyűlés - ha akar - már holnap szavazhat arról, hogy a gáz, az áram és a távhő ára csökkenjen - leginkább a választások után. Másodsorban vissza kell kalapálni Brüsszelt, harmadsorban pedig nonprofit energiaszolgáltatók kellenek - ehhez új törvény kell, aminek nyomán a kormány létrehozhatja az első nonprofit energiaszolgáltatót.
13:37 - Rezsivel van a Kánaánba vezető út kikövezve
De ez itt még nem a Kánaán, mégis kellenek új munkahelyek, mégis sok család él szegénységben, mégis javítani kell a versenyképességet. Hogy javuljon az életminőség, a kormány rámarkol az energiaárakra és letöri azokat, apad a lakossági rezsi, és a vállalkozók költségei is csökkenek. És ha a pannon dombok között lesz Európában a legolcsóbb az energia, akkor tényleg itt lesz a Kánaán. Úgyhogy kardot kell tartani a rezsicsökkentés elé, ugyanis ezzel az intézkedéssel a kormány óriások tyúkszemére lépett, amikor világossá tette, hogy nem tűri a magánmonopóliumot. Úgyhogy 2014 a rezsiharc éve lesz - nem véletlen, hogy Brüsszel újra a magyar családok ellen fenekedik.
13:33 - Keleti harmad
Ez a sok siker pedig annyi lelki erőt adott a nemzetnek, ami biztos alapot szolgáltat majd a jövő nehéz átépítéséhez. Úgyhogy ez a mai Magyarország már nem bújik el, a nagyobb erőkkel is vállalja a küzdelmet, és benevezett a világgazdasági versenybe, Kínával, Indiával, Japánnal és Szaúd-Arábiával beszélget, hogy a jövőben a magyar export egy harmad az EU-n kívüli országokban landoljon. Egy a lényeg, az emberek túljutottak a reménytelenségen.
13:29 - Szuperlatívusz Viktor
Ami pedig a jövőt illeti, nos mielőtt a 2014-es víziót felrajzolná, Orbán Viktor elmondja, hogy a magyarok - a kétharmados rezsimnek hála - már nem csak kicsit mer álmodni, és az ország egyre jobb állapotban van, például 40 éve nem volt ilyen alacsony az infláció, és az utóbbi 25 évben először nem szabadul el a költségvetési hiány. Aztán pár érdekes statisztika a munkavállalók számának alakulásáról, és a háztartások helyzetének könnyebbé válásának. És természetesen a javulás nem csak van,. de egyre gyorsul - egyszóval Magyarország jobban teljesít, még a kritikus külföldi elemzők is tartós gazdasági növekedést jósolnak.
13:23 - Függetlenség és Paks
Alkotmányos szokások szorítják rá, hogy megmondja, mit kell csinálni ebben az évben a parlamentnek, és mit is vár el a T. Háztól az ország, mondja Orbán Viktor. Aztán a teljesség igénye nélkül mazsolázgat a kormány igényeiből, például megemlíti, hogy van egy dokumentum, ami elrendezi, miképp használja fel az uniós pénzeket az ország. (Közben a bikkfanyelvet összekeveri a bükkfanyelvvel.) A lajstrom újabb tétele, hogy a fővárosi gázműveket a függetlenségre törekvő kormány visszavásárolta Budapesttel vállvetve a külföldi tulajdonostó - és ezzel a levegővel jön az is ki, hogy meglett a paksi paktum, amit a T. Ház mindjárt szentesít. Továbbá lesz 32 új uszoda, és kongresszusi központ is épül Budapesten. Magyarország végre átáll az online-kasszákra, így végre jól meg lehet adóztatni a fogyasztást - ja, és mindenképpen fontos, hogy török földre immár vízum nélkül utazhat a magyar.
13:17 - A lejtő maga
Az MSZP a forintot szeretné megmenteni Orbán Viktortól, és azt latolgatja, hogy a kormányfő milyen támasza a magyar valutának - vagy netán maga a lejtő, amin a forint lefelé száguld.
13:01 - Rezsikapitány akcióban
Orbán Viktor a jövőnek mutat irányt, pontosabban a Fidesz-jövőnek, míg Németh Szilárd a kormánypárti csodafegyvert süti el újra, és rezsicsökkentéssel próbálja telibe kapni a nagyközönséget.