A tavaszi ülésszak hétfőn Orbán Viktor miniszterelnök felszólalásával kezdődik. Ezután a képviselők kétharmados többséggel megválasztják a kommunista diktatúra hatalmi működésének feltárására hivatott Nemzeti Emlékezet Bizottság elnökét és két tagját. A testület létrehozásáról decemberben döntött a Ház, a jelölés határideje ma délután jár le.
A testület öttagú lesz, a fennmaradó kettőt a Magyar Tudományos Akadémia elnöke és az igazságügy-miniszter nevezi meg. A bizottságban olyan ember foglalhat helyet, aki jogi vagy társadalomtudományi végzettséggel rendelkezik, és nem töltötte be a 18. életévét a titkosszolgálatok 1990. februári átszervezéséig, azaz most nem idősebb 42 évesnél.
A tervek szerint kedden döntenek két, Áder János köztársasági elnök által visszaküldött törvény újbóli elfogadásáról. Az egyik a zsebszerződések elleni hatékonyabb fellépést célozza, a másik a Magyar Művészeti Akadémiáról szóló jogszabály. Csütörtökön a képviselők megválasztják a Független Rendészeti Panasztestület új tagjait, valamint döntenek az országgyűlési törvényhez és az új házszabályhoz érkező módosító indítványokról.
A február 13-ai ülésen várható zárószavazás a még folyamatban lévő törvényjavaslatokról, köztük a tavaszi választás után hatályba lépő új házszabályról. A mostani napirendi javaslatban még nem szerepel a paksi atomerőmű bővítéséről kötött államközi szerződés jóváhagyása, és egyelőre nincs a napirendi pontok között a rezsicsökkentés folytatása sem.