A még 1760-ban elfogadott Civillistát, amely a királyi család évi apanázsáról rendelkezett, 2011 végén reformálták meg, s 2013-tól a Buckingham Palota már egy összegben kapja az ellátmányát, ennek nagyságát a királyi birtokok jövedelméből befolyt nyereség 15 százalékában állapították meg. A palota szerint az új szabályozás átláthatóbb és világosabb, mint a korábbi.
Csakhogy az alsóházi bizottság megállapításai szerint a királyi háztartás 2,3 millió fonttal túllépte a megadott keretet, s a biztonsági tartalékot is felélik. A kasszában 2013. március 31-én mindössze 1 millió font maradt, ez pedig „történelmien alacsony” tartalék, jelentette a
A jelentésből kiderül, hogy miközben az államháztartásban meghúzták a nadrágszíjat, II. Erzsébet udvartartásában nem, a palota kiadásait az előző pénzügyi évben mindössze 5 százalékkal fogták vissza. A tartalékok hiánya meglehetősen aggasztó, mivel a királyi ingatlanok omladoznak, veszélyes állapotban vannak. A Windsori Kastély beázik, vödrökkel fogják fel az esővizet, a királyi fürdőszobák berendezését utoljára 60 éve újították fel. A Buckingham Palota fűtési rendszere is félévszázados, nem gazdaságos, a fűtésszámla évi 774 ezer fontot emészt fel. 800 ezer fontba került a palota azbesztmentesítése a Daily Telegraph szerint.
A királyi birtokok ugyan tavaly 11,6 millió font bevételt hoztak, de még jobban kellene gazdálkodniuk a bizottság szerint. A bizottság munkáspárti elnöke, Margaret Hodbe azt javasolta, hogy – amikor a királynő távol van – nyissák meg gyakrabban a Buckingham Palotát, s a belépődíjakból fedezzék a helyreállításokat. Évente mintegy félmillió látogatója van a királyi palotának.