„Alaposan figyelik a nyomást a fejében, leszívják a folyadékot az agyból, vagy sóoldatot, vízhajtót használnak, hogy kivezessék a folyadékot az agyszövetből. Ha ez nem működik, akkor a sebészek eltávolíthatják a koponya egy darabját, hogy helyet biztosítsanak a megduzzadt agynak, így cselekedtek Schumacher orvosai is.
A fejsérülés agresszív kezelése tart néhány pácienst életben és maximalizálja annak esélyét, hogy maradandó sérülések nélkül meggyógyulhasson. Noha a kezelés gyakran nehezen meghatározható és durva, úgy tűnik, mintha vaktában cselekednének, de a rehabilitáció hónapokat, netán éveket is igénybe vehet, és ennek az eredményét nem lehet előre meghatározni" - olvasható a lap írásában.
Ugyanakkor több mint érdekes, hogy a grenoble-i kórház orvosai, illetve Sabine Kehm, a 45 éves pilóta menedzser-sajtófőnöke továbbra sem ad ki semmilyen tájékoztatást Schumacher állapotáról. Éppen ezért rengeteg találgatás látott már eddig is napvilágot. Colin Shieff idegsebész attól fél, hogy Schumacher apallic szindrómában szenvedhet, azaz vegetatív állapotba került.
Mindenesetre - sajnos - csak az a biztos, hogy Schumacher december 29-én esett el síelés közben a franciaországi Méribelben, azóta mesterséges kómában tartják a grenoble-i kórház orvosai.
Szerte a világban rengetegen imádkoznak a német versenyző felépüléséért, és a sajtóban egyre több olyan történet jelenik meg, amelyben a lehetséges gyógyulásról szólnak, vagy mások csodás felépüléséről, akik Schumacherhez hasonlóan szintén kómába estek egy balesetet követően.
Egy tízéves kisfiú története a legfrissebb ezek közül: Brook Hill szintén síbaleset következtében tavaly két hétig feküdt kómában súlyos agysérülésekkel, ám mára újra teljes életet él. Valamennyinek egy a lényege: a remény hal meg utoljára...