A közös ellenzéki jelölt eredményéhez a 2002-es és 2006-os MSZP és SZDSZ eredményeket, valamint az MSZP-re adott 2010-es listás voksokat használták fel. A Fidesz jelöltje esetén pedig a 2002-es Fidesz-MDF, valamint a 2006-os és 2010-es Fidesz-KDNP listára adott szavazatokat vizsgálták.
A becslés abból az ismert tényből indult ki, hogy a pártok támogatottságának területi megoszlása alapvetően stabil, azaz bizonyos körzetekben rendre az országos támogatottságuk felett, máshol viszont az alatt szerepelnek. (Ez az eltérés jelenik meg a táblázat százalékos arányainál - a szerk).
Az adatok alapján Budapesten egyértelmű a baloldal fölénye, 11 fővárosi körzet szerepel a "balos" szekcióban, 7 a billegőben, a "jobbos" szekcióban pedig egy sem. Nagyon erős viszont a jobboldali fölény a dunántúli megyékben.
A leginkább nyerhető körzet a baloldalnak Budapest XIII. kerülete, ahol 2010-ben is MSZP-s jelöltek nyertek, és jelenleg is a szocialista Tóth József a polgármester.
A legkevesebb esély az ellenzéki győzelemre a Győr-Moson-Sopron megyei Csornán, Áder János köztársasági elnök szülőfalujában van, ahol az államfő még a Fidesz képviselőjelöltjeként győzött három választáson 1998 és 2006 között.
A Republikon elemzésében azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy a sorrend becslés, ami a pártok területi támogatottságán alapul, az egyéni jelöltek személye – vagy más, egyelőre nem ismert politikai esemény – hozhat olyan változást, amely a sorrendet módosíthatja és így a végső eredmény eltérően alakulhat.
"Nyerhetőségi" sorrend az egyes választókerületekben a baloldali jelöltek szempontjából:*
* A korábbi választások listás és egyéni eredményeinek átlagához (100 százalék) viszonyított érték az adott körzetben
(Forrás: Republikon Intézet)