"A Nemzeti Olimpiai Központhoz tartozó létesítmények közül a Millenárist újul meg elsőként, ezért nagyon fontos a mostani lépés" - nyilatkozta Vígh László, a kiemelt sportlétesítmények fejlesztéséért felelős kormánybiztos.
Kruppa Gábor, a Magyar Építész Kamara által delegált bíráló bizottsági tag elmondta: elsősorban azokat a pályaműveket értékelték, amelyekben a meglévő, régi épületeket megtartják, és az eredeti funkciójában használják.
Az új Puskás Ferenc Stadion környezetében kialakítandó sportparkban felépülő Millenáris Velodrom felújítására az ősszel kiírt nyílt nemzetközi tervpályázat után 64-en érdeklődtek, 29-en jelentkeztek s 27-en felelt meg a feltételeknek. Olyan sportlétesítmény terveit kellett elkészíteni, amelyben elfér egy fedett, 250 méteres, nemzetközi szabványnak megfelelő - tehát világverseny megrendezésre alkalmas - kerékpáros pálya, egy BMX gyakorlópálya, a középső részén pedig a magyar tornasport új központját lehet kiépíteni.
Vígh kiemelte: arra törekednek, hogy a régi Millenáris Velodrom szellemiségét megőrizve, modern létesítményt építsenek. A Millenáris a sportmúzeum munkatársai szerint a magyar sport, illetve versenysport egyik bölcsője. Itt játszott először nemzetközi mérkőzést a magyar labdarúgó-válogatott. A kerékpáros viadalok mellett az elmúlt évtizedekben atlétikai és tornaversenyt, boksz- és jégkorongmeccset, és még autós rodeót is rendeztek a létesítményben.
A Millenáris jelenlegi állapota nem megfelelő. A falak sok helyen átáztak, a pálya versenyfelülete rossz minőségű, a lelátó romos. A teknő közepén most egy sátras jégpálya üzemel. Ez a beruházáskor megszűnik. Ugyanakkor a közeli Kisstadiont befedik, és egy olyan 5000 férőhelyes multifunkcionális csarnokká alakítják, ahol lesz jég.
A Nemzeti Olimpiai Központ 38 hektáros területén a tornászok, a vívók, az asztaliteniszezők, az öttusázók, a dzsúdósok, a birkózók, az úszók, a vízilabdázók, jégkorongozók és az atléták is megtalálják majd a helyüket, nekik nemzetközi versenyekre alkalmas létesítményeik is lesznek.