Csak a Népszava féltucatnyi hasonló peres ügyükről számolt már be, miközben a cég fantomizálódott. Dr. Lendvay Attila, a károsultak ügyvédje lapunknak korábban elmondta, félő, hogy a hamis képek vásárlói a későbbiekben nem érvényesíthetik követelésüket. Hosszas jogi procedúra után elrendelték ugyanis a Polgár Galéria ellen a végrehajtási eljárást - összesen körülbelül négymillió forint értékben. Ám a behajtást a cég meghiúsította. Azaz a Polgár Galéria a botrány "csendes szakaszában" nevet és székhelyet/telephelyet változtatott, és kihátrált a felelősség alól.
Csak példaként: jogerős bírósági ítélet mondta ki: A Giovanni Grubacs olasz festőművész (1829-1919) alkotásaként 2008-ban elárverezett festményről szakvélemény készült. Eszerint: a kép egy "kifestőkönyv" színvonalát tükrözi. A szakértő véleményét Polgár Árpád sem vonta kétségbe, azonban a károsultat ennek ellenére sem kívánta kárpótolni.
Az ítélethirdetés napját megelőzően alig egy héttel a Polgár család eladta cégét. A vevő, M. Tibor 13,59 millió forintért lett a Váci Kiállítóterem Kft. tulajdonosa. A cég új székhelye egy rozzant, nehezen megtalálható újpalotai faház - egyesek szerint egy cégtemető. Pénteki megkeresésünkre Polgár Árpád lapzártánkig nem reagált. Polgár Árpád ellen - tudomásunk szerint - büntetőeljárás sem indult.
*
Csalással gyanúsítják, és előzetes letartóztatásba helyezték egy kaposvári galéria és aukciós ház vezetőjét, D. Ferencet - írta pénteken a Bors. A férfi egy bécsi magángyűjtőtől megvette Rippl-Rónai József hazánkban még sosem látott, több tízmillió forintra becsült Fekete kalapos fiatal nő című alkotását, amit utóbb hamisnak véltek. A kép kikiáltási árát 22 millió forintban határozták meg. - A csalást csak szándékosan lehet elkövetni, védencem pedig nem tévesztett meg senkit, jóhiszemű kereskedőként járt el - mondta dr. Magyar György a férfi ügyvédje.