Elmondta, hogy nagyjából már összeállt a közös program, a szlogenek azonban a kampány kezdetére készülnek el, a közös kampánystábot pedig ő fogja irányítani. A pártelnök nem tart attól, hogy Gyurcsány Ferenc listára kerülése elviheti a választók egy részét, kiszámolták ugyanis, hogy a közös indulás többet hoz, mintha külön-külön kampányolnának.
A parlamentben azonban nem alakítanak közös frakciót, ha pedig kormányra kerülnek, mind az öt párt részt vesz a kormányzásban, amelyt az különböztetne meg a Fideszétől, hogy nem a centrális erőtérből és a "vezér megkérdőjelezhetetlen igazságából" indulna ki, hanem abból, hogy ez a demokratikus oldal sokszínű. Beszélt arról, hogy az Európai Parlamenti választáson a pártok külön listákkal indulnak, az önkormányzati választások előtt pedig még egyeztetnek.
Bajnai Gordon várakozása szerint az Együtt-PM erős és megkerülhetetlen frakciószövetséget alkot majd a következő Országgyűlésben. A szövetség vezetője az MTI-nek elmondta: az ellenzéki egyeztetésen egyedül maradtak azzal a véleményükkel, hogy a DK elnöke ne kapjon helyet a közös listán, emiatt valóban felvetődött, hogy ő ne szerepeljen rajta. A volt miniszterelnök kijelentette: az ellenzéki oldalon tapasztalható "kakaskodás" miatt mostanáig hiányzott a győzelembe vetett hit, ezért volt szükség az együttműködés szélesítésére. Mostantól mindenkinek tudomásul kell vennie, hogy Mesterházy Attila a miniszterelnök-jelölt, övé a legnagyobb felelősség és a legnagyobb lehetőség is, "nincs többé helye a primadonnák versenyének" - hangoztatta.
Valóban fennállt annak a veszélye, hogy ha az Együtt-PM nem fogadja el az ellenzéki pártok megállapodását, akkor a választási szövetség kimaradt volna az együttműködésből - ismerte el ugyancsak az MTI-nek Gyurcsány Ferenc. A DK elnöke azonban úgy véli, lezárták vitáikat, korrekt a viszony az összefogás szereplői között, és igazodni fognak az együttműködést vezető Mesterházy kéréseihez. Nincsenek sérelmek, érett, felnőtt politikusok vannak, akik lezárták a vitáikat, megállapodtak - mondta. Kuncze Gábor pedig a Magyar Narancsnak beszélt arról, hogy tudomása szerint az ellenzéki egyeztetésen a DK azért kérte el magának a szigetszentmiklósi valasztókerületet, hogy ott őt indítsa, amivel a többi pártok egyetértettek. Végül Gyurcsány kereste meg az SZDSZ volt elnökét.
Az Ipsos szerint egyébként az összefogás 37 százalékot is hozhat a résztvevőknek. Felmérésük szerint a szocialisták körében a legkedveltebb, 71 pontos Mesterházyt az 58-58 pontos Bajnai és Gyurcsány követi, míg a DK támogatói Mesterházyt 63, Bajnait 54 pontra értékelik. Az Együtt-PM támogatóinál az élen álló 57 pontos Bajnait Mesterházy követi 51 ponttal, Gyurcsány pedig 43 pontot kapott. A Republikon Intézet gyorselemzése azt mutatja, hogy a közös lista visszafogott, 35 százalékos támogatottság mellett is 35 mandátumot biztosítana az indulóknak. Mivel azonban a listán több olyan MSZP-s politikus szerepel, akik egyéni választókörzetben is elindulnak, az ő győzelmükkel a listán hátrébb szereplők is mandátumhoz juthatnak.