;

magyar válogatott;Dánia;Európa-bajnokság;férfi kézilabda;Mocsai Lajos;Ancsin Gábor;

Fordítva történt: a spanyolok döngölték földbe a magyarokat FOTÓ: MTI/ KOVÁCS TAMÁS

- Edzőpartner voltunk

Spanyolország, az aktuális világbajnok ellen kezdte meg szereplését a magyar válogatott a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokságon. Mocsai Lajos együttesétől bravúrra lett volna szükség a nyitó meccsen, mert az esetleges siker nagy lökést adhatott volna a mieinknek a két északi ellenféllel megvívandó csoportmeccsek előtt. De a bravúr nem sikerült.

Tudtuk, hogy nehéz meccs vár a Mocsai-csapatra a csoportkör nyitányán, de ilyen súlyos vereségre azért nem számítottunk. Magayr szempontból roppant tosszul kezdődött a mérkőzés, hiszen az 5. percben 3-0-ra vezettek a spanyolok, a 11. perc környékén pedig már 7-2 volt oda.

Nem csak az volt a baj, hogy úgy tűnt, mintha nem is volna elég motivált a magyar csapat, emellett még kapkodva, zavartan is játszott. Sem távoli lövések - a sérült Nagy László távollétében Nagy Kornél és Ancsin Gábor feladata lett volna a kintről való veszélyeztetés -, sem betörések és lerohanások nem voltak, úgyhogy félő volt, méretes zakót kap a csapat.

Izland–Norvégia 31-26

Aztán történt valami, valószínűleg az ellenfél túlságosan is megnyugodott, s a 20. perc környékén megkezdte a gárda a felzárkózást. A 22. percben 10-9 volt az állás, majd újra a spanyolok percei következtek, s a félidő utolsó harmadában megint állva hagytak minket. Végül 7 gól különbséggel, 17-10-es hátránnyal fordultunk.

A spanyolok könnyed edzőmeccsre vették a figurát, láthatóan lefékeztek, amikor világossá vált számukra, hogy ez a magyar csapat nem jelenthet rájuk veszélyt, de még így is tartani tudták a hat-hét gólos különbséget.

Igaz, Iváncsik Gergő kitűnő lövőformában volt, a magyar csapat legeredményesebb játékosaként a hátán vitte Mocsai formációját, de hát ez aligha a legidősebb magyar játékos feladata lett volna. A magyar válogatott végül súlyos, 34-27-es vereséggel kezdte az Európa-bajnokságot.

Hatvan évesnek lenni nem érdem – állapot. Ha megéri az ember, természetes. Az viszont már nem az, ha a jeles évfordulót munkával ünnepli. Dés László mindenesetre nagy koncertet hirdetett az alkalomra.