köztér;MTVA;

Fotó: Népszava

- Köztér - Élc

"Új láz tört ki az interneten: ki tud nagyobb viccet csinálni az újraírt ellenzéki megállapodásból" - gyakorlatilag csak el nem röhögte magát a bemondó a csütörtök esti M1-es híradóban, amikor ezeket a mondatokat felolvasta. Három teljes percen át ugyanis azon élcelődött a világhíresen kiegyensúlyozott, mértékadó, közismerten a BBC-etikát követő köztévé, hogy az ellenzéki töketlenség a téma az interneten. És hogy "tömegével" töltik fel a fotókat és videókat Bajnaiékról, amelyekből többet be is mutattak.

Kedves M1, naponta be lehetne számolni arról, milyen lázat és kreatív alkotásokat is generál az interneten kedves nagyfőnökötök és retyerutyájának felháborító és egyszerre nevetséges működése. Csak meg kell nézni, hány mémet szült a rezsicsökkentés, a mindenki kajájába beleevő Orbán, a trafikbotrány, vagy a gyerekek fenekéről szónokló Matolcsy.

Nyilván ehelyett napi gyakorlat az ellenzék totális lejáratása, de a komplett internetet a köztévé mellé állítani... merész. Ez nem is sikerült - volt olyan, az ellenzékkel amúgy is kritikus portál, amely szerint "végképp megvesztek" a Híradó szerkesztői, egy hasonlóan kritikus másik "nem is talált szavakat" a "párhuzamos valóságban ragadt" köztévé élcelődésére.

Persze Kósa "mert azt nekem szabad" Lajos bármikor elléphet a kamera elől, ha érdemi kérdést kap, pedig még akár hazudhatna is válaszként - ne adj' isten, az igazat is mondhatná -, de miközben ez az ember az elmúlt évek egyik legfelháborítóbb viselkedését produkálta, országgyűlési képviselőként, Budapest után a második legnépesebb város polgármestereként, és a Fidesz alelnökeként egyszerre, a köztévé úgy megy el mellette, mintha nem a hatalom számonkérése lenne az első feladata. A köztévé semmivel nem jobb a tények elől menekülő Kósa Lajosnál. Egy dolog megy csak át a szerkesztők szűrőjén. A korom sötét.

Valamilyen drámai változásra van szükség, amely a közhangulatot megfordíthatja és ez - sajnos - nem lehet más, mint az összefogás - mondja Radnóti Sándor, aki elárulja azt is, múlt héten többekkel együtt talákozott Bajnai Gordonnal és egy új ellenzéki megegyezés szükségességére hívták fel figyelmét. A Széchenyi-díjas egyetemi tanár szerint a fő veszély, hogy azokat a jogfosztó, antidemokratikus és botrányos döntéseket, amelyeket a Fidesz négy év alatt meghozott, a választás legitimálja.