TV2 eladás;

- TV2-eladás: később törlesztenek Simonék

A ProSiebenSat.1 olyan "eladói hitel" konstrukcióban adta el a TV2-t, amely alapján a vevők az eladási árat bizonyos, a szerződésben meghatározott idő alatt törlesztik - továbbította tegnap a TV2 a német médiavállalat közlését. 

Eszerint az eladásban harmadik fél, vagy harmadik félhez köthető finanszírozó nem vett részt, és a 100 százalékos management buyout - vagyis amikor egy cég menedzserei veszik meg a vállalatot - "a nemzetközi normák szerint történt".

Bár a közlés arra utal, hogy a vételárra minden fedezet megvan, és erre garanciát is kapott a ProSiebenSat.1 a csatornát megvásárló vezérigazgatótól és gazdasági igazgatótól, Simon Zsolttól és Yvonne Dedericktől, továbbra sem világos, ki lett a valódi tulajdonosa az ellenzéki hangokat egyre kevéssé híradójába engedő csatornának.

Mint arról beszémoltunk, karácsony előtt egy nappal jelentették be, hogy a TV2-t üzemeltető MTM-SBS Zrt.-t Simon és Dederick két, néhány nappal a bejelentés előtt alapított cégen keresztül vásárolta meg, ezek a TV-HU1 és a TV-CEE1 Kft.

Az ellenzék azt firtatta, a piaci áron legalább 20-30 milliárdosra becsült csatorna felvásárlására ennyi pénzük nem lehetett Simonéknak - és az Index szerint korábban erre maga Simon is utalt -, de azt sem tudni, valójában mekkora áron szabadult meg a ProSiebenSat.1 a magyar tévétől. Az ellenzék szerint a tárgyalásoknál "politikai szereplők" is részt vehettek, Habony Árpád miniszterelnöki tanácsadó és Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető nevét említették.

Bár a köznevelési államtitkárság szerint tavaly szeptembertől minden tanár automatikusan tagja lett a Nemzeti Pedagógus Karnak, a Pedagógusok Szakszervezete szerint ez lehetetlen, mivel a szervezet meg sem alakult. A Kar ráadásul a pedagógusok véleménynyilvánítási szabadságát is korlátozná.