Napi Extra;MTV;média;

- Köztér - Múlthenger

Szabadság tér '89 címmel új heti műsort indít szerda estétől a Magyar Nemzeti Vízió, mégpedig - hogy a rendszerváltás (újra)értelmezése mégis NER-kompatibilis maradjon - Rákay Philip ex-zenetévés MTV-vezérigazgató-helyettes vezetésével. 

A Szabadság tér '89 vállalása, hogy - szól az MTVA közlése - "kinyitva a rendszerváltoztatás évének negyed századdal ezelőtti aktáit, bepillantson a politikai kulisszák mögé, fölelevenítve, mi történt 1989-ben, és megmutassa, milyen út vezetett az első szabad választásokig", illetve azt, hogy az egykori állampárt "milyen eszközökkel igyekezett átmenteni politikai és gazdasági hatalmát". És vélhetően még azzal sem a Fideszre céloznak, hogy a műsor "kíméletlen őszinteséggel mutatja be a legvidámabb barakknak nevezett világot, a látszólagos jólétet és nyugalmat biztosító, ám a mélyben rendkívül cinikus és kegyetlen kádári gulyáskommunizmus valóságát". Lesznek majd persze a múltat szánkba rágó szakértők, amihez ex-MSZMP-sként Kerényi Imrét elsőként tudjuk ajánlani, az ilyesmire jól bevethető Pozsgay Imre, de ha netán '89-es UFO-észlelésekről lesz szó, Pataky Attila is megbízható lehet, akár egy Grespik Lászlóval közös panelbeszélgetésen.

De alig kezdtük ízlelni a műsorról szóló hírt, e sorok írása közben jött az újabb hír, miszerint a Híradó.hu elérhetetlenné tette a 2013. november 5-e előtt megjelent valamennyi anyagát, és még az azokra mutató Google-találatokat is blokkolták, hogy - a hivatalos verzió szerint - mindent a Médiaklikk.hu oldalra mentsenek át. Mivel a kormány eddig sem a mentésről volt híres, nem kérdéses, mi a cél mindezzel röpke három hónappal a választások előtt. A múltat végképp eltörölni. Mert ha a fideszes 'múlthenger' maga alá gyűri '89-et, minden kell neki, ami azután jön.
Ha kis szerencsénk van, saját magát is bedarálja.

Bár Hoffmann Rózsa ismét elégedettségét fogalmazta meg saját tevékenységével kapcsolatban, a Fidesz-alelnök Pokorni Zoltán egy kicsit megint "megpiszkálta" az államtitkár által képviselt oktatáspolitikát. Egy, az államtitkárságon belül írt stratégia pedig homlokegyenest eltérő irányelveket határozott meg, mint ami a kormány hivatalos álláspontja.