A portál információi szerint Simon maga is elismerte, hogy nincs akkora magántőkéjük, amely elegendő lenne egy ekkora médiacég megvásárlásához, de hogy milyen befektetői csoportokkal működik együtt, azt nem árulta el a munkatársaknak, akiknek mindössze annyit mondott, hogy a mögötte álló cég magyar tulajdonosi háttérrel rendelkezik. Hivatalosan ma erősíthetik meg a hétvégén nem cáfolt hírt. Koltay Tamás, a csatorna szóvivője egyelőre annyit közölt: ma adják ki a német ProSiebenSat1-csoport közleményét e témában.
Egyes, már korábban ismert tények ugyanakkor erősítik a gyanút, hogy a jelenlegi kormányhoz közel álló gazdasági körök vették meg a második legnagyobb magyarországi kereskedelmi csatornát. Simon ugyanis jó kapcsolatot ápol a kormánypárttal. A Magyar Narancs számolt be arról, hogy a TV2-vezér és felesége, Enner Patrícia által közösen tulajdonolt könyvesbolt a Fidesz hivatalos kopogtatócédula-gyűjtő helye volt 2010-ben. Ráadásul Ennert Budakeszin, a fideszes vezetésű önkormányzat közművelődési és jogi bizottságának külső bizottsági tagjává is választották.
Korábban egyébként úgy lehetett tudni, hogy a TV2-t birtokló céget a Viasat tulajdonosa, a svéd Modern Times Group veheti meg, de felmerült az egykor Fellegi Tamás, a második Orbán-kormány korábbi fejlesztési miniszterének érdekeltségébe, jelenleg a Nyerges Zsolt, szintén Fidesz-közelinek tartott üzletember tulajdonában álló Infocenter is vevőként, illetve titokzatos kínai befektetőkről is hírek szóltak.