eladás;tv;hétfő;stróman;

- Már a TV2-re is rátette a kezét a Fidesz?

Rendkívüli állománygyűlésen jelentette be Simon Zsolt, a TV2 vezérigazgatója, hogy ő és a tévé gazdasági igazgatója, Yvonne Dedercik megvásárolta a céget - tudta meg az Index. 

A portál információi szerint Simon maga is elismerte, hogy nincs akkora magántőkéjük, amely elegendő lenne egy ekkora médiacég megvásárlásához, de hogy milyen befektetői csoportokkal működik együtt, azt nem árulta el a munkatársaknak, akiknek mindössze annyit mondott, hogy a mögötte álló cég magyar tulajdonosi háttérrel rendelkezik. Hivatalosan ma erősíthetik meg a hétvégén nem cáfolt hírt. Koltay Tamás, a csatorna szóvivője egyelőre annyit közölt: ma adják ki a német ProSiebenSat1-csoport közleményét e témában.

Egyes, már korábban ismert tények ugyanakkor erősítik a gyanút, hogy a jelenlegi kormányhoz közel álló gazdasági körök vették meg a második legnagyobb magyarországi kereskedelmi csatornát. Simon ugyanis jó kapcsolatot ápol a kormánypárttal. A Magyar Narancs számolt be arról, hogy a TV2-vezér és felesége, Enner Patrícia által közösen tulajdonolt könyvesbolt a Fidesz hivatalos kopogtatócédula-gyűjtő helye volt 2010-ben. Ráadásul Ennert Budakeszin, a fideszes vezetésű önkormányzat közművelődési és jogi bizottságának külső bizottsági tagjává is választották.

Korábban egyébként úgy lehetett tudni, hogy a TV2-t birtokló céget a Viasat tulajdonosa, a svéd Modern Times Group veheti meg, de felmerült az egykor Fellegi Tamás, a második Orbán-kormány korábbi fejlesztési miniszterének érdekeltségébe, jelenleg a Nyerges Zsolt, szintén Fidesz-közelinek tartott üzletember tulajdonában álló Infocenter is vevőként, illetve titokzatos kínai befektetőkről is hírek szóltak.

"Egy olyan hír, információ sem volt az elmúlt két évben, amely az alaptörvény, illetve az új médiatörvény miatt ne került volna nyilvánosságra. A sajtó továbbra is szabadon működik Magyarországon." Ezt a merész kijelentést Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára tette pénteken, amikor arról győzködte a nyilvánosságot, hogy alaptalanok voltak az alaptörvény kritikái, hiszen például a magyar sajtószabadság "él és működik".