New York, Amsterdam és London után most ismét itthon ad fergeteges koncertet az együttes. Az orosz kocsmadaloktól a világslágerekig sok meglepetéssel készül a zenekar újévi koncertjére. Az est sztárvendége Szulák Andrea.
Több mint két évtized örömzenei munkássága során, büszkén állíthatja az együttes, hogy hazai és külföldi szereplései során megkedveltette a világközönséggel a klezmer zenét. Muzsikája varázslatos erejét felhasználva olyan közönségkovácsoló hatást teremtett - mondhatni hidat hozott létre a zsidó és nem zsidó származású emberek között -, amely példaértékű.
A Budapest Klezmer Band népszerűségének titka abban rejlik, hogy visszanyúl a klezmer zene gyökereihez, s tiszteletben tartva annak hagyományait, mégis újító és alkotó módon teremti meg saját stílusát.
Jávori Ferenc "Fegya" átiratai, hangszerelése, a klasszikus zenével való ötvözése, és nem utolsósorban saját klezmer musicaljei újszerű kompozíciókba helyezik a klezmerzenét; néha még emlékeztetve a hallgatót a fel-felcsillanó magyar népzenei motívumokra, de ismert zeneszerzők műveinek néhány ideillő, többnyire közkedvelt dallamaira is. A zenekar "klasszikus zenei tudása" biztosítja a nagyérdemű közönséget ennek a műfajnak a magas színvonalú előadásáról.
A sok koncert mellett, fellépett a Madách Színház "Hegedűs a háztetőn" című produkciójában, a Gyori Balettel pedig közösen hozta létre a "Purim, avagy a sorsvetés" című klezmer balettet, s játszotta együtt a Liszt Ferenc Kamarazenekarral a "Klezmer szvitet", valamint mindhárman együtt a "Klezmer Táncszvitet". A produkciókat csak gazdagítja a "Menyasszonytánc" című musical, amelyet az Operettszínházban 8 év óta teltházakkal játszanak. Ezzel párhuzamosan a Pécsi Nemzeti Színházban nagy sikere volt a "Getto" című - a zene szintén Fegya alkotása - drámának. Mindezekben a produkciókban a 7 tagú csapat a színész-táncos művészekkel együtt szerepel a színpadon.
Jávori (Jakubovics) Ferenc egyike Közép-Európa legtermékenyebb és rendkívüli zeneszerzőinek, aki fontos szerepet játszik a klezmer zene népszerűsítésében akár csak a klasszikus zenében, úgy a balett-produkcióban és a musical műfajában. Az a képessége, hogy különböző művészeti ágakat képviselő kiváló kollégáival együtt dolgozzon és mindig megújult erővel alkosson, a tradicionális zsidó zene iránti példátlan szeretetében gyökerezik. Néhány éven belül az európai világzene fontos alakjává vált.
Jávorit és az általa alapított Budapest Klezmer Bandet teljesítményéért több díjjal is kitüntették, köztük a Kodály-díjjal és a legjobb produkcióért járó Artisjus-díjjal. 2003. augusztus 20-án állami kitüntetést kapott, A Magyar Köztársaság Lovagkeresztjét.
Jávori egy magyar-zsidó közösségbe született Munkácson. Ennek a városnak jelentős zsidó közössége volt a II. világháborút megelőzően, ahol a klezmer zene virágzott. Jávori rengeteg dallamot és dalt gyűjtött össze ennek a hajdan vibráló zenei kultúrának az utolsó képviselőitől.