A 26 éves csecsen bokszoló, aki életét veszítette a tavaly áprilisi robbantás utáni rendőri hajszában, egy idős barátjának, a 67 éves Donald Larkingnak, akivel egy mecsetbe járt, bevallotta, egy másik személyiség is él a fejében, és egyre hangosabban hallja a hangokat. A hangok pedig arra szólították fel, hogy tegyen meg bizonyos dolgokat.
A Carnajev-család egy közeli ismerőse szintén azt állította a Globe újságíróinak, hogy tudomása szerint az idősebbik testvér skizofrén volt, betegsége bokszsérülésből eredhetett. A család semmit nem tett, hogy a fiút kezeltessék. A testvérek apja, Anzor Carnajev poszttraumás stresszben szenvedett, a csecsen háború megpróbáltatásai elől menekültek külföldre, de gyakran ott is kiabálva, zokogva ébredt fel. Az apa járt pszichiáternél, de nem tudni, hogy Tamerlant kezeltették-e. Tamerlan Carnajev egy dagesztáni utazásról teljesen megváltozva tért vissza, szakállt növesztett, s gyakorló iszlám hívő lett.
Az életben maradt, fiatalabbik testvérről, a most 20 éves Dzsoharról a lap kiderítette, hogy az egyetemen marijuanát árult, naponta ezer dollárt is megkeresett, s fegyvert hordott magánál, hogy a készletét védelmezze.
A két Carnajev-testvér 2012. április 15-én, a bostoni maratoni futás célvonalánál két házilagos bombát helyezett el, a robbantás három embert megölt, 264-et megsebesített. Dzsohar Carnajevet is súlyosan megsebesítették a rendőrök, de életben maradt, összeesküvéssel, tömegpusztító fegyverek használatával vádolták meg, s akár halálra is ítélhetik.
A bostoni merénylet áldozatainak hozzátartozói közül többen bírálták a lap tényfeltáró riportját, mondván, a Boston Globe csak mentséget keres a Carnajev-fivérek tettére.