A legjelentősebb beruházásokat Dunaújvárosban, Gyirmóton és Siófokon végzik majd el, a három településen 600-600 millió forintból újulhat meg a helyi stadion.
Nyolc-nyolc arénát 560, illetve 400 millió forintos értékben modernizálnak, négy félmilliárdos segítségben részesül, két klub sportkomplexumában 120-120 milliós invesztíciót hajtanak végre, míg Mezőkövesden 220 millióból gazdálkodhatnak jövőre.
A Nemzeti Stadionfejlesztési Program "természetesen" nem érinti az olyan kiemelt projekteket, mint a debreceni Nagyerdei vagy az Üllői úti Albert Stadion, miként az Olimpiai Központ is más elbírálás alá esik.
A 2014-es költségvetésben - amelyet várhatóan jövő kedden fogad el az Országgyűlés - szerepel továbbá 4,6 milliárdos célösszeg a szombathelyi és 4,5 milliárdos a székesfehérvári stadionra, valamint 1,75 milliárdot fordítanak a diósgyőrire.
A Nemzeti Stadionfejlesztési Program mindazonáltal úgy ahogy van kidobott pénznek tűnik. Legfőképp azért, mert a kedvezményezett 26 helyszín közül 11 esetében az átlagnézőszám az idén ősszel nem érte el az 1000-et (ötnél az 500-at se), noha hazai meccseket általában kéthetente szokás rendezni.
Másfelől meg azért, mert az előirányzott tételek gyakorlatilag semmilyen érdemleges fejlesztésre nem lesznek elegendőek. Hogy 120 vagy 220 millió forint mire elég, ahhoz érzékeltetésül annyit: a felsőpakonyi Pannon Turfgrass cégtől - amely a tavalyi, lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság több helyszínére szállította a gyepszőnyeget - megtudtuk, egy modern, jó minőségű játéktér ára könnyedén elérheti akár a 40-50 milliós nagyságrendet is...
Mondjuk, ha Tatabányán kicserélik majd a pályát, a 383 néző nyilván roppant boldog lesz, s talán a játék is sokkal zökkenőmentesebbé válik.