Nincs sok meglepetés a Fidesz-KDNP egyéni képviselőjelöltjeinek tegnap bemutatott névsorában, hacsak az nem, hogy még a vártnál is kevesebb a kormánypárt által támogatott indulók között a nő. A listán szereplő 106 jelölt közül 6 nő: Csöbör Katalin Miskolcon, Rónaszékiné Keresztes Mónika Budapest 5. választókerületében, Menczer Erzsébet Budapest 10. választókerületében, Dunai Mónika Budapest 14. választókerületében, Bene Ildikó Szolnokon, Bertalan Judit pedig Komáromban indul.
A Fidesz vezető politikusai nagy arányban szerepelnek az egyéni névsorban: Rogán Antal a főváros egyes választókerületében jelölt, Varga Mihály a négyesben, Papcsák Ferenc a nyolcasban, Lázár János Hódmezővásárhelyen, Kósa Lajos Debrecenben, Navracsics Tibor pedig Veszprémben indul. Többen közülük az elmúlt hónapokban folyamatosan közölték, hogy a polgármesteri és a képviselői mandátum közül melyiket választják - a két pozíció ugyanis a jövőben összeférhetetlen lesz. Az egyéni jelöltek kiválasztása már tavasszal megkezdődött, így több körzetben is sejteni lehetett, hogy kiket küld harcba a Fidesz.
Orbán Viktor pártelnök listán szerepel majd, csakúgy mint Kövér László fideszes házelnök és Semjén Zsolt, a KDNP elnöke. Megméretteti azonban magát egyéniben Lezsák Sándor parlamenti alelnök Kiskunfélegyházán, Fazekas Sándor mezőgazdasági miniszter Karcagon, Hende Csaba honvédelmi miniszter Szombathelyen, Simicskó István sportért felelős államtitkár a XI. kerületben, Fónagy János, a fejlesztési minisztérium államtitkára a XII. kerületben, György István főpolgármester-helyettes pedig Kőbányán.
Míg Papcsák vélhetően helyi botrányai miatt lemondott a zuglói polgármester-jelöltségről, továbbá Rogán és Lázár is inkább az országos politikát választja egykori kerülete, illetve települése helyett, egyes fideszesek ezzel ellentétesen döntöttek. Nincs rajta az egyéni listán Pokorni Zoltán, mert már korábban eldöntötte, hogy a hegyvidéki polgármesterséget választja a parlament helyett, viszont a rezsimegbízott Németh Szilárd elhagyja a csepeli városházát a parlamenti bársonyszék reményében, csakúgy, mint XXII. kerületi polgármester, Szabolcs Attila is. Zombor Gábor szintén megválik Kecskeméttől, legalábbis az országos kampány ereiéig, hiszen ha egyéniben nem is jutnak majd be a Házba, az őszi önkormányzati választáson még elindulhatnak.
A Fidesz országos választmánya szerint "a jelöltek mindegyike erős felelősségtudattal, megfelelő felkészültséggel és tapasztalattal rendelkezik ahhoz, hogy kitartóan képviselje a magyar emberek érdekeit a következő parlamenti ciklusban". Ezt erősíti, hogy a kormánypártok 2014-ben már nem indítják az asszonyverő Balogh Józsefet, helyette Kecskeméten Salacz László lesz a Fidesz egyéni jelöltje.
Ellenben nem mondtak le például a Házban a képviselőnőkkel durván bánó Tasó László, a korrupciós botrányba keveredett zuglói polgármester, Papcsák Ferenc indításáról, vagy épp Pócs János, Jászapáti polgármesterének jelöléséről, aki felesége révén maga is trafikossá vált, a napokban pedig hivatalos Facebook-oldalán nyilvánosan alázott meg egy asszonyt. Nem került ki a fideszes egyéni jelöltek közül Simon Miklós sem, holott a nyírbátori körzetben induló fideszes politikus már 2002-ben is vitatható módon került be a parlamentbe, azóta pedig botrányt botrányra halmoz.