bajai videó;Körős Gusztáv;

- Újabb bőrt húznának le a bajai videóról

Ha valóban eljut a bíróságig, akkor az egyik legkülönösebb hazai per lehet abból a követelésből, melyben állásuk elvesztése miatt akarnak kártérítést az MSZP-től és a hvg.hu-tól a bajai videóhamisítási ügyben elhíresült Kőrös Gusztáv, illetve hat társa. Ha nem fizetnek, akkor beperlik a szocialistákat és a hírportált - írta a Magyar Nemzet.

Bárándy György, aki Kőrös és társai jogi képviselője, a lapnak elmondta, szerintük csapdába csalták és kihasználták őket, mert bár közreműködtek a videó elkészítésében, mindezt olyan felkérésre tették, hogy bemutassák: milyen trükköket alkalmaznak a választási csalások során, és hogy ilyen trükköknek nehogy eszközei legyenek a romák. A felkéréskor ráadásul arról volt szól, hogy a videó nem kerül a nyilvánosság elé - mondta hozzátéve, amióta a botrány kirobbant, Kőrösék elveszítették állásukat, és "valósággal kiközösítik őket", ez a kártérítés oka. Annak mértékéről azonban Bárándy György egyelőre nem kívánt beszélni.

Szakértők szerint ha felkérésre, pénzért "oktatófilmet" forgattak az érintettek, akkor azért, ha viszont a valóságról beszéltek, akkor azért nem indíthatnának jó eredménnyel pert a szereplők. Az eset kirobbanása után kiderült, hogy az ügyben szereplő két embernél is hazugságvizsgálatot végeztek, bár a rendőrség hivatalosan nem volt hajlandó tájékoztatni erről. Király György, az MSZP sporttagozatának alelnöke - őt vádolják azzal, hogy megrendelte a videót - állítólag átment a teszten, de annak eredményét még ő sem kapta meg. A másik vizsgált személy pedig éppen Kőrös volt.

Magyar György szerint egy "gumijogszabállyal" magyarázható, hogy miért nem kapták meg az érintettek az ereményeket. Mint az ügyvéd lapunknak elmondta, a hatóság eldöntheti, hogy nyomozati érdekből ki elé milyen bizonyítékot, vallomást tár vagy nem tár.

A kormány nem tud mit kezdeni a felsőoktatással, teljes a káosz az irányításban - így reagált Hiller István MSZP-s oktatáspolitikus Giró-Szász András kormányszóvivő bejelentésére, amely szerint a szerdai kormányülésen mégsem tárgyalták azt a felsőoktatási törvénymódosító-csomagot, amelyet Klinghammer István felsőoktatási államtitkár terjesztett a kabinet elé.