;

Napi Extra;Bajnai Gordon;közmunkások;kislétai video;

Sok helyen fogadták libával Bajnaiékat. Fotó: Bielik István/Népszava

- "Eltüntették" a libás tüntetés leleplezőjét

Eltűnt a falujából, máshová költözött az a kislétai férfi, aki a Bajnai Gordon elleni libás tüntetés hátterét fedte fel egy videofelvételen. A helybeli közmunkás korábban kamerába mondta, hogy ötezer forintot ígértek neki és másoknak is, ha részt vesznek a volt korrmányfő elleni demonstráción. Ő ezt - szavai szerint - nem vállalta el. A köztévé híradójában viszont a minap már úgy nyilatkozott, hogy tízezer forintot kapott a "hamis riport" elkészítéséért az Együtt "egyik producerétől".

Az Együtt-PM nem fizetett a kislétai videón szereplő közmunkásnak - jelentette ki viszont Karácsony Gergely, a pártszövetség politikusa. Jelezte egyúttal, hogy hivatali hatalommal való visszaélés miatt feljelentést tesznek ismeretlen tettes ellen, hogy kiderüljön, a férfi miért állította ezt. Lapunk kérdésére Karácsony tegnap elmondta, elkészült a feljelentés, amit benyújtanak a hatóságnak. A politikus különösnek nevezte, hogy a közmédiában tett - szerinte súlyosan valótlan - nyilatkozata után a férfi még lakóhelyéről is elköltözött, szinte elérhetetlen. Karácsony szerint a nyilatkozó kényszerűségből "meghajolt a helyi hatalom akarata előtt".

Különös ismétlődés
Egy, a YouTube-ra júliusban felkerült videó szerint Szigetvár polgármestere is közmunkásokat győzött meg arról, hogy nekik Bajnai Gordon ellen kell tüntetniük. Az Együtt-PM Facebook-oldalán azt írták, többen elmondták, hogy féltek nemet mondani, hiszen a megélhetésük múlik az önkormányzaton. A Fidesz közleménye szerint viszont senki nem vezényelt ki senkit, a szigetvári demonstrálók "szabadidejükben, önkéntesen döntöttek úgy", hogy tiltakoznak Bajnai ellen. Ami Szigetváron történt az tisztességtelen és törvénytelen, ráadásul mindez kísértetiesen hasonlít arra, ami Bajnai Gordon országjárásának többi helyszínén történt - fogalmazott az Együtt-PM akkor.

Karácsony úgy fogalmazott: a jelek szerint "lekussoltatták, eltüntették" a fiatalembert a nyilvánosság elől. Ha tehát lenne bármely kétely is az általa korábban a lefizetésekről mondottak ügyében, épp ez utóbbi eseménysor igazolja annak valóságát. Ebből is látszik - vélte a politikus -, hogy milyen kiszolgáltatott sors ma közmunkásnak lenni. Az Együtt-PM-nál természetesen tudják, kiről van szó, de mint a rezsim áldozatát, szeretnék megkímélni a további meghurcoltatástól. (Jogi szakértők szerint viszont ha büntetőeljárásra kerül a sor, a nyilatkozónak kötelessége lesz megjelennie az igazságszolgáltatás előtt.)

A Népszava próbálta megszólaltatni az ügyben Madácsi Imrét, Kisléta polgármesterét is, de lapzártánkig nem reagált megkeresésünkre.

"Bármikor, bármi megtörténhet" ma az állampolgárokkal, az egészségügyi kormányzat ugyanis nem vállal semmiféle felelősséget az ellátásukért. Ez következik legalábbis Szócska Miklós nyilatkozatából, mely szerint: "aki hisz a gondviselésben, az el tudja fogadni, hogy bármikor bármi megtörténhet vele". Az egészségügyi államtitkár ezt a Hír24-nek mondta kedden, egy novemberi békásmegyeri tragédia ügyében. Egy 38 éves nőhöz ugyanis csak 40 perc alatt ért ki a mentő, az asszony viszont addigra meghalt. Szócska a Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság elnökének nyilatkozatára reagált a hírportálnak; Berényi Tamás szerint a fiatal nő drámája az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) jelenlegi működésének következtében bármikor, bárkivel megtörténhet.