A névadásról a Fővárosi Önkormányzat döntött, az Alstom Hungária Zrt. kezdeményezésére. A Puskás Ferenc Stadion metróállomáson tartott hétfői "keresztelő" ünnepségen a szerelvényeken elhelyezett névtáblákat Tarlós István főpolgármester és Alf Henryk Wulf, az Alstom Közép-Európáért felelős alelnöke leplezte le Buzánszky Jenővel.
Grosics Gyula sajnos nem lehetett jelen az eseményen, mert vasárnap este kórházba szállították. Ott volt viszont a névadón Szepesi György, aki annak idején a Magyar Rádióban a 6:3-as mérkőzést közvetítette.
Tegnap, a 6-3-ra végződött londoni mérkőzés 60. évfordulóján számos megemlékezést tartottak itthon és a nagyvilágban.
A Magyar Labdarúgó-szövetség hétfőn este megrendezte a válogatott labdarúgók találkozóját a Puskás Ferenc Stadion Toronyépületében és a Danubius Hotel Aréna Nagytermében, amelyre a nemzeti csapat minden korábbi és jelenlegi játékosa hivatalos volt.
A fourfourtwo.hu beszámolója szerint szombaton az óbudai Puskás-szobornál tartottak koszorúzást a jeles nap alkalmából a Régi Sipos étterem közelében, ahol a 6:3 résztvevői sokáig minden esztendőben ünnepelték az évfordulót.
Az Aranycsapat alapítvány, amelynek Kű Lajos az elnöke, ma tart ünnepi megemlékezést. A hatvan évvel ezelőtti összecsapást a Magyar Televízió és a Magyar Rádió tegnap teljes terjedelmében leadta .
A meccs felvétele és Szepesi György rádióközvetítésének hangfelvétele DVD-n is megvásárolható: a Nemzeti Sport Magazin különszámához ajándékba kapható.
Nemcsak hazánkban, az angol fővárosban is megemlékeztek a jeles napról: a Londoni Magyar Kulturális Központban kiállítás nyílt a 6:3 tiszteletére.
Az angol sajtó is kiemelten kezeli az Évszázad meccsének hatvanadik évfordulóját: többek között az Independent, a Guardian, a Herald és a BBC is külön cikkben emlékezett meg az angol-magyarról.