A pártelnök elmondta: a választmány kinyilvánította, hogy csak az ellenzéki szavazótábor növelését célzó stratégiát tart elfogadhatónak, a már meglévő bázis újraosztását, a "torta újraszeletelését" nem.
Ezért - folytatta - a bizonytalan szavazók problémáira összpontosítanak a kampányban, azokra adnak válaszokat, mert ez a célravezető, nem az, ha a baloldali ellenzék önmagával foglalkozik. Emellett "nagyobb kommunikációs fegyelmet" kértek a megszólaló szocialista politikusoktól.
Bajnai Gordon, az Együtt-PM szövetség vezetője, aki a szocialisták meghívására ugyancsak felszólalt a választmányi ülésen, a sajtótájékoztatón azt mondta: elkötelezettek az MSZP-vel kötött egyezség fenntartása és megerősítése mellett, és a tanácskozáson senki sem fogalmazott meg ezzel ellentétes véleményt.
Cáfolta, hogy az Együtt-PM az elmúlt napokban a szövetség újranyitását vetette volna föl az MSZP-nek. Azt mondta, ennek nem lett volna értelme, mert ez az a szövetség kínál alternatívát az Orbán-kormánnyal szemben, és éri el a lehető legtöbb - jelenleg 30 százaléknyi - szavazót.
Úgy fogalmazott: a szövetség tagjait az köti össze, hogy 2014-ben akarnak győzni.
Mesterházy Attila elmondta: mint a Népszabadságnak adott interjúban, a választmányi ülésen is beszélt arról, hogy illúziónak tartja a teljes ellenzéki összefogást, és biztos abban, hogy egyetlen körzetben sem lesz mindössze három jelölt. Ezért - folytatta - a feladat világossá tenni, hogy az MSZP-Együtt-PM szövetség jelöltjeire adott voks biztosan nem veszik el, és leginkább ők képesek szavazatokat maximalizálni az ellenzéki oldalon.
A pártelnök hozzátette: az lenne a legjobb, ha a választás előtt sikerülne megállapodásra jutni az egyéni körzetekről, de "nem a mi kezünkben van a döntés (...), mindenkinek saját magának kell mérlegelnie az esélyeit és a jelöltállítás konzekvenciáit".
Botka László választmányi elnök kérdésre válaszolva megerősítette: az MSZP biztosan befutó listás helyeket és egyéni választókerületeket ajánlott fel a DK-nak, de az nemet mondott erre. Azt mondta, nem igaz, hogy a Gyurcsány-párt több vezetőjével szemben kifogást fogalmaztak volna meg, csak a volt miniszterelnökről vélekedtek úgy, hogy akadálya a kormányváltó erők sikerének. "Azért nem lett megállapodás, mert a DK ezt visszautasította. Új helyzet akkor lenne, ha a Demokratikus Koalíció meggondolná magát, de erre még nem került sor" - mondta.
Mesterházy Attila kitért arra is, hogy az MSZP és az Együtt-PM egyéni jelöltjei egyforma arculattal kampányolnak majd. Erről a választmány részletes felvilágosítást kapott Szigetvári Viktortól és Karácsony Gergelytől, az Együtt-PM illetékeseitől.
Elmondta, egyeztettek arról az általa javasolt aláírásgyűjtésről is, amelynek célja, hogy a stadionépítésre és futballtámogatásra szánt költségvetési pénzt egészségügyi célokra fordítsák. Ehhez várják a többi ellenzéki párt támogatását.
A választmány - az elnökség javaslatára - hat politikussal bővítette ki az országos választási bizottságot, amely a pártot irányítja a kampányidőszakban az elnökség helyett.
A testület tagja az alapszabály szerint Mesterházy Attila pártelnök, Simon Gábor elnökhelyettes, Gúr Nándor és Horváth Csaba alelnök, Botka László választmányi elnök, Velez Árpád pártigazgató és Molnár Zsolt kampányfőnök. Rajtuk kívül a választásokig hátralévő időszakban a legfontosabb döntéseket meghozó bizottság tagjává választották Harangozó Tamás, Lukács Zoltán és Tóbiás József frakcióvezető-helyettest, Szűcs Gábor választmányi elnökhelyettest, Szanyi Tibor EP-listavezetőt és Baja Ferencet, a választásokat előkészítő munkacsoport helyettes vezetőjét. Az ovb szóvivőjévé korábban Kunhalmi Ágnest választotta az elnökség.
Arról is döntöttek - ismertette Botka László elnök -, hogy Kránitz László lesz az MSZP-frakció új tagja, miután a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriumába megválasztott Mandur László hétfőn lemondott parlamenti mandátumáról.
Mesterházy Attila a kérdésre, mit gondol arról, hogy Kéri László politológus Szekeres Imre MSZP-s képviselő fórumán kócos fogú rémségnek nevezte Selmeczi Gabriella Fidesz-szóvivőt, úgy válaszolt: bárki szájából hangzik is el dehonesztáló kifejezés egy nőre, az elfogadhatatlan. "Selmeczi Gabriellával sok mindenben nem értünk egyet, de nem a küllemével van gond", és nem csak az elfogadhatatlan, ha egy fideszes politikus bántalmazza az élettársát, hanem az ilyen típusú személyeskedés, szóbeli inzultus is - tette hozzá.