A választási szövetség szélesítése körül vita miatt azonban 26-28 százalékra csökkent a szocialisták népszerűsége. Mesterházy ismét kijelentette: jó szövetséget kötöttek Bajnai Gordonékkal és most már a bizonytalan, de aktív választók megnyerésével kell törődniük, mert nélkülük nem lehet leváltani a kormányt.
Akkor sem, ha az ellenzéki szövetségnek még több tagja lenne. Mesterházy azt mondta, mindenki parlamenti mandátumért ment tárgyalni az MSZP-hez, és nem érti, hogy ha minden szereplő összefogásról, nagy ügyről, Orbán Viktor menesztéséről beszél, miért csak akkor tartja ezt elképzelhetőnek, ha helyet is kap a listán.
Október 23-án nem az MSZP, vagy az Együtt-PM szövetség generált bizalmatlanságot a demokratikus ellenzéki oldalon, nem miattuk rendült meg a bizalom. Ezt Bajnai Gordon, a szövetség vezetője mondta a Megbeszéljük stúdiójában, ahol Mesterházyval közösen arról beszélt, hogyan akarják legyőzni a Fideszt. Bajnai kijelentette: ha a 2-3 százalékos szervezetekkel meglenne a bizalom és tudnák, hogy azok győzni akarnak 2014-ben, szélesítenék az együttműködést.
Ma azonban azt látják, hogy az október 23-i demonstráción történtek az Ipsos kutatása szerint a biztos szavazókat is elbizonytalanították. A két politikus szerint jól együtt tudnak majd működni a kampányban, a győzelem ügye ugyanis összeköti a szövetségben résztvevőket.
Az Együtt-PM vezetője, Szigetvári Viktor, a szövetség társelnöke, valamint Karácsony Gergely, az Együtt-PM színeiben politizáló, független országgyűlési képviselő egyébként részt vesz az MSZP szombati választmányi ülésén - erről várhatóan ma hozza meg a végső döntést a szocialisták elnöksége. Forrásaink szerint a választmányi ülésen Molnár Zsoltnak, a szocialisták kampányfőnökének vezetésével a kormányváltó szövetség közös kampányáról tájékoztatják a résztvevőket.
Bajnaiék egyébként kedden megállapodást kötöttek az Ungár Klára vezette SZEMA - Liberális Pártal.
Az Együtt-PM vezetője elmondta: a megállapodás nem az MSZP-vel kötött megállapodás újranyitása, vagy bővítése, hanem olyan programalapú támogatási megállapodás egy, a választásokon nem induló ellenzéki erővel, amely a számára fontos szakpolitikai javaslatok képviseletéért cserében arra szólítja majd fel szimpatizánsait, hogy voksaikat az Együtt országos listájára és a kormányváltó szövetség jelöltjeire adják.