Néhány száz demonstráló gyűlt össze a Jobbik budapesti rendezvényén, amelyen Horthy Miklós 1919. november 16.-i fővárosi bevonulásáról emlékeztek meg. A résztvevők egy fehér ló felvezetésével vonultak végig az egykori Horthy Miklós - ma Bartók Béla - úton, a Kosztolányi Dezső tértől a Szent Gellért térig. Utóbbi helyszínen az Együtt-PM több tucatnyi ellentüntetője várta a felvonulókat, "A diktatúrák ideje lejárt" feliratú táblákkal. A menetben a Nemzeti Őrsereg és a Új Magyar Gárda egyenruhás, alakzatban vonuló aktivistái is jelen voltak, a rendőrség azonban - akárcsak a Jobbik október 23.-i egyenruhás felvonulása idején - most sem lépett közbe, pedig a hatályos Btk. szerint erre lehetősége lett volna.
Érdekesség, hogy Vona Gábor pártelnök nem szólalt fel és nem is vett részt a rendezvényen, a vezetőségből csupán a "radikális" szárnyhoz tartozó Novák Előd és Gyüre Csaba alelnökök mondtak beszédet, ami korábbi sajtóhírek szerint a törés egyik jele lehet. Vonáék mérsékeltebb stílust képviselnének, szalonképesebbé tennék a burkolt antiszemitizmussal és nyílt cigányozással operáló szélsőjobboldali pártot. Novák beszédében a "Demszky-érához képest" fejlődésnek nevezte, hogy egy ilyen eseményt meg lehet tartani Budapesten. Hozzátette: a Jobbik egy életnagyságú Horthy-lovasszobor felállítását tervezi. Szombaton egyébként megemlékezést tarottak a Magyarok Világszövetsége szervezésében Kenderesen is, Horthy szülőfalujában.
Az MSZP még kezdete előtt elítélte a Jobbik rendezvényét, és felszólította a hatóságokat, hogy minden törvényes eszközzel lépjenek fel megakadályozása érdekében, mert az "a Horthy-kultusz építésén dolgozó" párt újabb provokációja. A szocialisták szerint alig maradhatott Magyarországon olyan család, amely ne személyes tragédiaként emlékezne Horthy Miklós negyedszázados országlására, így annak első lépéseire is.
A fehérterror kegyetlen időszaka után az államilag szervezett antiszemitizmus, majd az értelmetlen világháborús szerepvállalás következett - írta a párt, amely nem lepődött meg a Jobbik "újabb gyalázatos" rendezvényén. "Meglepetést csak az okozna, ha a magát polgári, jobbközép erőként meghatározó Fidesz, az általa alkotott kormány, a jelöltjei által vezetett főváros és kerület ezúttal azzal a határozott erővel lépne fel a vasárnapi provokáció ellen, amit minden valóban polgári, mérsékelt társadalmi csoport elvár tőlük" - közölte az MSZP.
Bár a Fidesz és a Jobbik politikusai rendszeresen úgy nyilatkoznak, hogy Horthy történelmi szerepe "vitatható", annyi azonban biztos: a volt kormányzó fővárosi bevonulását megelőzően és azt követően a "fehérterror" keretében több száz embert - köztük a Népszava két újságíróját, Somogyi Bélát és Bacsó Bélát - gyilkoltak meg országszerte a Horthynak engedelmeskedő tiszti különítmények.