A Város Mindenkié csoport elfoglalta a Fővárosi Közgyűlés üléstermét - pontosabban élőlánccal vette körbe. A társaság az ellen protestál, hogy a fővárosi közgyűlés ma kívánja elfogadni az életvitelszerűen nem használható közterületekről szóló rendeletet. Ami, kommentálta az üléstermet okkupáló aktivisták egyike, Budapest nagy részéről száműzné a hajléktalanokat. A tervezet sérti a hajléktalanok jogait, és mélyen embertelen, ugyanis a lakókörnyezetükből kiszakított otthontalanokat a szociális munkások nem találják majd meg, így nem tudnak rajtuk segíteni.
Tarlós István főpolgármester a követeléseiket olvasó aktivisták gyűrűjében felment a pulpitusra és engedelmet kért a kezdéshez, de nem kapott, így kiment. Az aktivisták azt ígérik, addig maradnak, míg a hajléktalanokat elűző javaslatot vissza nem vonják a beterjesztők. A főpolgármesteri iroda mindenesetre jelezte, hogy majd egy későbbi napszakban próbál sort keríteni az ülésre - a mási időpont egyébként éjfél is lehet.
Közben a Város MIndenkié Csoport aktivistái mellé fel akartak sorakozni a DK szimpatizánsai is, ám őket nem engedték be. Némi szóbeli tuszakodás után kompromisszum született, miszerint regisztráció után bemehetnek. Győzött a demokrácia, harsogta a tömeg és nyomban szignált. (Hogy mennyire lesz demokratikus a végkifejlet, azt egyelőre nem tudni, ám az biztos, hogy a protestálók arra is felkészültek, rendőrök viszik el őket, így a "szükséges" pózokat is gyakorolták.)
Horváth Csaba, a fővárosi MSZP-frakció vezetője pedig a Fővárosi Közgyűlés üléstermében újságíróknak azt mondta, azt is kérik, hogy vonják vissza a csütörtöki ülésre beterjesztett, a hajléktalanokat egyes közterületekről kitiltó rendelettervezetet, és a 2008-as koncepcióval - amit nem részletezett - 2014. január 31-ig erősítsék meg a szociális hálót. Álláspontja szerint a mostani tervezet csak a közrend, közbiztonság és köztisztaság szempontjából foglalkozik a kérdéssel, és kriminalizálja a hajléktalanokat.
A jelek szerint szükség is lehet a begyakorolt pózokra, ugyanis Tarlós bejelentette, elkezdi a közgyűlést. Miután ez nem sikerült, jelezte, előbb a rendészeket mozgósítja, ám ha a "városházi karhatalom" kevésnek bizonyul, akkor rendőrséggel ürítteti ki a termet. És tényleg. A főpolgármester eéőbb zárt ülést rendelt el - eredetileg nyilvános lett volna a disputa - ám miután a demonstrálok tapodtat sem mozdultak, bevetette az erőt.
A rendőrség bejelentette, hogy feloszlaszlatta a tüntetést, és távozásra szólított fel mindenkit. A tüntetők nem mentek, így a közegek egyesével kapták fel a törökülésben maradni próbáló demonstrálókat, és vitték őket a folyosóra. A Városháza előtt aztán a tüntetők újra kibontották molinóikat.