Európai Unió;Vállalkozás;munkanélküliség;fiatalok;

Fotó: Christopher Furlong/Getty Images.

- Tragikus szintű munkanélküliség sújtja a fiatalokat Európában

Európa vezetői második alkalommal tartottak csúcstalálkozót a fiatalok munkanélkülisége kapcsán, ezúttal Párizsban. Az eseményen lesújtó adatokat hoztak nyilvánosságra, és a képzési programok, illeteve a munkerőpiacra lépés támogatása mellett a vállalatok alapításának támogatását is az egyik legfőbb célkitűzésként határozták meg.

Tíz év alatt megduplázódott a munkanélküliség aránya a fiatalok körében - derül ki az Európai Bizottság és az OECD által kiadott felmérésből (Policy Brief on Youth Entrepreneurship), amely a fiatal vállalkozók helyzetét mutatja be az EU országaiban. A kutatásból kiderül, hogy a kontinens fiataljai egyre nyitottabbak a vállalkozásra. A 15 és 24 év közötti válaszadók 40%-a, a 24 és 39 év közöttiek 42%-a tervezi, hogy vállalkozást alapít és azt sikerre is viszi. Jelenleg csaknem 6 millió 25 év alatti állástalan fiatalnak nincs egzisztenciája.

A hazai 20 és 35 év közötti fiatalok körében végzett, a Bridge Budapest megbízásából készült idei kutatásból kiderül, hogy a megkérdezettek csupán 28%-a szeretne saját vállalkozást alapítani, ezért is szükséges a magyar fiatalok vállalkozói kedvének növelése. A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége évek óta ezekre a problémákra igyekszik hatékony megoldásokat nyújtani. „Már régóta igyekszünk abban segíteni a fiatalokat, hogy minél többen képesek legyenek vállalkozóként sikereket elérni, és kortársakat alkalmazni. Tapasztalataink alapján azok a fiatalok, akik már vállalkozók, cégükben szívesen alkalmaznak más fiatalokat, aminek pozitív hatása van az ifjúsági munkanélküliségre” - nyilatkozta Kovács Patrik, a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének alapító elnöke.

A jövő héten induló Fiatal Vállalkozók Hete kiemelt jelentőség bír, hiszen az elmúlt öt év alatt számos, mára sikeres fiatalt indított el vállalkozói pályáján, valamint sokaknak segített  kitörni a munkanélküliségből.

Az alkotmány egy nemzet alapszerződése, amely a közösség együttélésének alapelveit rögzíti - olvasható a Magyar Liberális Párt közleményében, amely így folytatódik: a politikai rendszer akkor lehet stabil, ha az alkotmányban rögzített elveket a társadalom nagy többsége magáénak érzi. Napi politikai ügyek nem valók az alkotmányba, mert azok szükségszerűen megosztják a közvéleményt. Alkotmányba foglalásuk az alkotmányt gyengítik.