"Mi ebbe az összefogásba a szakértelmünket, a lelkesedésünket és a közel százezer olvasónkat visszük, Önök hozhatnák az alkalmazottaik nyitottságát, barátságosságát, s persze azt a kormányzati támogatást, ami materiálisan, a maga anyagi mivoltában is megjelenik a CBA oldalán" - ezzel a mondattal tette ki a pontot Németh Péter annak a válaszlevélnek a végére, amit Baldauf Lászlónak, a magát "magyar üzletláncnak" aposztrofáló bolttársulás vezetőjének küldött.
A Népszava főszerkesztője, ha úgy tetszik komolyan vette a CBA vezetőjének flehívását, hiszen Baldauf László azt írta Németh Péternek, hogyörömmel látta magánjellegű felhívása leközlését és szeretné megköszönni, hogy gondolatait a közvélemény minél szélesebb rétegeihez eljuthatnak. Egyben azt is reméli, hogy a "CBA nagy családjához" intézett közleményei célba juttatásában a továbbiakban is segítséget nyújt a lap, majd elküldi a Népszavának a március 15-i nemzeti ünnep előtt megjelentetett sorait is.
A helyzet azonban úgy áll, hogy a CBA vezetője - szemben Németh Péterrel - valószínűleg nem önszántából levelezik a baloldali orgánummal. A Népszava ugyanis megírta, hogy az üzletlánc nyomatékosan arra buzdította, hogy vegyenek részt a békementben. "Akik a hazánk további megerősödését (...) fejlődését tartják fontosnak, mindazoktól kérjük, hogy jöjjenek el és együtt vegyünk részt a Békemeneten, majd hallgassuk meg Miniszterelnökünk ünnepi beszédét". A levél aláírói azzal is érveltek, hogy "csak összefogva tudunk gátat szabni és kategorikusan elutasítani a posztkommunista, liberális gazemberek mesterkedéseit, akik lépten-nyomon elárulják hazánkat, külföldi multiérdekeket szolgálnak ki, mindezt úgy, hogy a magyar emberek boldogulását beáldozzák."
És bár persze jogilag nehéz fogást találni a fenti elvélen, munkajogászok szerint a "lopakodó nyomásgyakorlás" kimutatható, hiszen a CBA nagy családjának mozgósítani kívánt tagjai kiszolgáltatott, függőségi helyzetben vannak.