A cég szerint a magyar az alacsony növekedés megnehezíti a jelentős adósságcsökkentést. A növekedési potenciált a Moody's szerint olyan strukturális tényezők terhelik, mint a gyenge demográfiai mutatók, a térségi összehasonlításban alacsony foglalkoztatási ráta, és a rossz beruházási klíma.
A bruttó állóeszköz-beruházások rátája csak mostanában fordult pozitív tartományba, miután 17 egymást követő negyedévben zsugorodott. Ez részben a kiszámíthatatlan gazdaságpolitikai környezet kedvezőtlen hatását tükrözi - áll a Moody's elemzésében.
A Moody's szerint ugyanakkor ezt olyan hitelképességi erősségek ellensúlyozzák, mint a magyar gazdaságban felhalmozódott vagyonérték, Magyarország európai pénzügyi és gazdasági integrációja, valamint a túlnyomórészt külföldi tulajdonú bankrendszer, amely korlátozza a magyar kormányra háruló esetleges jövőbeni jótállási kötelezettségek kockázatát.
A hitelminősítő a magyar gazdaság előtt álló kihívások között említi a magas államadósság-rátát, amely a cég 2013-ra szóló becslése szerint a hazai össztermék (GDP) 80 százalékán lesz.
A ház szerint jóllehet a magyar államadósság-ráta stabilizálódott, a következő néhány évre valószínűsíthető pályája azonban bizonytalan, mivel a magyar gazdaság alacsony növekedéssel jellemzett, elhúzódó időszakban jár.
Mindemellett a gazdaság jelentős refinanszírozási igénye és a külső adósság magas aránya kiteszi a gazdaságot a befektetői hangulat változásainak - áll a Moody's elemzésében.
A cég hitelminősítői szempontból a gyengeségek közé sorolja a bankszektorban folyó, hitelforrás-szűkítő hatású mérlegalkalmazkodási folyamatot és a bankok alacsony nyereségességét is, mivel a Moody's szerint ezek a tényezők sem használnak a gazdasági növekedésnek.