Annál inkább a Városháza épületénél az V. kerületben, ahol ezzel egyidőben tegnap ismét tüntettek az egykori CET beruházásában részt vett alvállalkozók, követelve "bentragadt" pénzüket az önkormányzattól. Szerintük hiába állítja a főváros, hogy a beruházó Porto Investment Kft.-vel kötött megállapodásával végleg megoldódott az ügy, ez nem igaz.
A beruházáshoz szükséges "milliárdos bankgaranciát a kisvállalkozók adták össze saját pénzükből, ami a főváros és a Porto közötti megegyezéssel számukra elveszett", emlékeztettek. Miközben a Városháza szerint a vállalkozóknak a fővárossal szemben "jogos követeléseik nem lehetnek", és a főváros "nem vállalkozhatott" arra, hogy "a kockázatok által okozott veszteségeiket" ők pótolják, Horváth Csaba, az MSZP fővárosi frakcióvezetője lapunknak elmondta, a korábbi kockázatot sem a főváros, hanem az akkori üzemeltető viselte.
"Kétséges, hogy a tegnap is üresen kongó, használaton kívüli üzletek megtelnek-e hétfőre" - mondta Horváth. Az érdeklődők hétfőn már vélhetően az akrobatákat sem találják ott. Horváth szerint a főpolgármester az első perctől akadályozta a CET megnyitását, a budapestiek "három év CET-használattal szegényebbek is lettek", mivel már 2010 őszén megnyithatott volna a központ.
Emlékezetes, szeptemberben döntött úgy a Pécsi Ítélőtábla, hogy a főváros köteles megfizetni az MKB Banknak a 2008-ban, a CET-beruházással kapcsolatban kötött hitelkeret-megállapodás alapján fennálló pénzügyi adósságot - ez akár 7,5 milliárd forint is lehet, miközben az épületegyüttes eddig - nagyrészt a banknak - 8,5 milliárdjába került.