Szerinte, ha vizsgálat indul a szeptember végén a mozgalom által szervezett demonstráció, a szobordöntés miatt, az azt jelenti, hogy a magyar rendőrség enged a politikai nyomásnak.
A politikus, aki társelnöke az Együtt-PM szövetségnek, hangsúlyozta, a szeptember 29-i tiltakozás békés kifejezése volt mindannak, amit erről a kormányról gondolnak. Hozzátette, a médiában megjelentekkel ellentétben nem fociztak a fejjel és nem szurkálták a szobor testét. Mint mondta, Dopeman (Pityinger László) rapper rúgott bele a fejbe, mások nem, az emberek a demonstráció hivatalos befejezése után törték le és vitték haza emlékbe a szobor darabjait. Hasonlóan jártak el, mint a tüntetők 1956-ban, a Sztálin szoborral - jegyezte meg.
Kónya Péter szerint ez annál is inkább nem tekinthető furcsának, mert "Orbán Viktor az 50-es évekhez hasonló rendszert épít". A politikus furcsának ítélte, hogy őt személy szerint a garázdaságra felbujtással vádolja egy feljelentő, mert senkit semmire nem szokott felbujtani, vállalja a felelősséget a tetteiért.
Szólt arról is, a demonstráció végéig semmilyen arra utaló jelzést nem kaptak a rendőrségtől, hogy szabálysértést követnének el. Kónya Péter azt is elmondta: hivatalos értesítést sem a feljelentésről nem kaptak, sem arról, hogy bármilyen eljárás indult volna az üggyel kapcsolatban.
Kérdésekre válaszolva hangsúlyozta: nem valósak azok a sajtóhírek, amelyek szerint a Szolidaritás háttérbe szorult az Együtt-PM-en belül. Csupán olyan a politikai helyzet, amely elemzést, új stratégia kialakítását igényli. Szerinte eben a helyzetben egyfajta néppárti jelleget kell adni a szövetségnek. Egyébként pedig a kezdetektől azt vallották, hogy szükséges az összefogás azok között, akik szerint a rezsim leváltása szükséges. Kónya Péter úgy vélekedett, a 2014-es választásig létrejön olyan összefogás, amely garantálni fogja Orbán Viktor leváltását.