"A történelem bizonyította, hogy a demokráciák sokkal életképesebbek, mint bármilyen más alternatíva. A stabilitás pedig a turistákat és a befektetőket is vonzza” - emelte ki az amerikai külügyi diplomácia vezetője.
Hangsúlyozta, Egyiptom az Egyesült Államok "létfontosságú" szövetségese. Washington múlt hónapban befagyasztotta a Kairónak szánt 1,3 milliárd dolláros segély jelentős részét.
Az amerikai diplomácia vezetője először látogatott az afrikai országba Mohammed Morszi iszlamista elnök július 3-ai megbuktatása óta. Washington és Kairó viszonya azóta igencsak megromlott.
A Kerry-vizit is csak tovább szította a feszültséget a Morszi perének mai kezdete miatt forrongó Egyiptomban. A múlt hónapban újfent betiltott Muzulmán Testvériség egy hete kezdett országos tüntetésekbe, tegnap is ezrek vonultak az utcára.
A brit Guardian úgy tudja, Morszi meghallgatását Kairó keleti felén, a Tora börtön melletti rendőrakadémián tartják. Az egyiptomi ügyészség azonban még arról sem döntött, nyilvános lesz-e a tárgyalás, illetve az eddig ismeretlen helyen fogva tartott exelnök részt vehet-e rajta személyesen.
Fokozott biztonsági készültség közepette a biztonsági erők húszezer tagját vezényelték a fővárosba.
Az eltávolított egyiptomi államfőt és a Testvériség 14 magasrangú tagját azzal vádolják, hogy tavaly december 5-én parancsot adtak az elnöki palota előtt, az iszlamisták által sebtiben elfogadott alkotmány ellen békésen tüntetők megtámadására.
Az összecsapásokban legalább tizen meghaltak. Morszi magát védi a tárgyaláson, nem kért ügyvédet, mert nem kívánja így elismerni az igazságszolgáltatás fennhatóságát.