Több ellentmondást is tartalmaznak azok a nyilatkozatok, amelyeket Kőrös Gusztáv volt DK-s politikus, a bajai választás ügyében hamisnak bizonyult videófelvétel készítésében közreműködő solti kisebbségi vezető tett az utóbbi napokban. Kőrös szerint nem a nyilvánosságnak szánták a mobiltelefonnal felvett kamuvideót, amelyen a fideszes voksokért pénzt és tűzifát ígérnek bajai szavazóknak. Azt állította, a videó leforgatására Király Györgytől, az MSZP sporttagozatának alelnökétől kaptak felkérést.
Kőrös elsőként az ATV-nek nyilatkozott, ahol többször is megismételte, hogy Budapesten adta át a felvételt Károlyi Attilának, akit régi, jó barátjaként emlegetett, és aki szerinte az MSZP Fejér megyei sporttagozatának elnöke. Állítása szerint miután Budapesten dolgozott, a fővárosban adta át a felvételt tartalmazó CD-t. Ezt követően azonban Kőrös maga állította azt, hogy Dunaharasztin íratta ki CD-re a videót, és ott is adta át azt Károlyinak. Ez szerinte október 17-én, szerdán történt. Ám 17.-e csütörtök volt, így a dátum semmiképpen sem stimmel. Kőrös abban is tévedhet, hogy ki a régi, jó barátja. Információink szerint ugyanis Károlyi nem tagja az MSZP-nek, sőt, úgy tudjuk: a pártnak nincs is Fejér megyei sporttagozata. Ettől függetlenül Kőrös lapunknak is megerősítette, hogy Károlyi régóta barátja, és ő hozta össze Király Györggyel.
Az ATV-ben egyebek közt azt állította, úgy 3 hónapja ismerkedett meg Király Györggyel, aki az MSZP sporttagozatának alelnöke, és aki korábban azt közölte: sem megrendelőként, sem másként nincs köze a hamis videóhoz azon kívül, hogy neki vitték el a felvételt tartalmazó CD-t, és ő továbbította azt pártjának. Ezzel szemben Kőrös az ATV-ben és lapunknak is azt mondta: Király irodájában történt a megbízás a videó elkészítésére, amit szerinte térfigyelő kamerák felvételei és a telefonok cellainformációi is alátámaszthatnak. A felkérés szerinte arról szólt, hogy készítsenek "egy oktató jellegű filmet, mert Borsod megyében lesz egy nagyobb konferenciájuk, ahol a romáknak ezt be tudják mutatni figyelemfelkeltő, de kizárólag oktató-jellegű céllal". Azt is állította: "nem kaptunk, nem is kértünk" pénzt a videó elkészítéséért, a munkát szerinte azért vállalták el, mert - mint mondta - "az egyik párt sem cáfolhatja, hogy a mondanivalója az valós" a hamis felvételnek.
A videó elkészültének részleteiről Kőrös az ATV-ben még azt mondta "kérték, hogy ugyanazok a nevek hangozzanak el", amelyek a bajai választási csalási ügyekben felmerültek. Lapunknak ugyanakkor már azt állította: semmiféle tartalmi kérés nem volt, ahogy forgatókönyv sem. "Csak amit a médiából hallottunk", az alapján készült a felvétel, "senkinek nem lett leírva a szövege", lényegében rögtönöztek.
Kissé hihetetlen, hogy mindenki elsőre tudta, mit kell és mikor tennie, illetve mondania a felvételen, ráadásul az is érthetetlen, hogy egy oktatófilm miért nem tartalmaz világos utasításokat arra, miként kell elutasítani egy szavazatvásárlási ajánlatot, Kőrös mindössze annyit mondott erről: ő maga jó ötletnek tartotta, hogy készüljön egy oktatófilm, hogy "mindenki oda szavazhasson, ahová akar". Hozzátette még, ott volt a szobában a felvétel idején, de nem ő videózott, hanem egy fotelben ült és nézte, ahogyan társai felveszik a kisfilmet. Állítása szerint a szobában hat ember volt, közülük négyen "játszanak" a felvételen, egyik társa videózott, ő pedig csendes szemlélője volt az eseményeknek. Ez már csak azért is furcsa, mert a felvételen egy kislány is látszik.
Kőrös arról is beszélt, a rendőrök biztosították őt és társait arról, hogy nincs és a jövőben sem lesz bajuk az esetből. Mikor azonban lapunk erre visszakérdezett, már azt mondta: szó szerint nem mondták nekik, de miután szerinte ők nem követtek el bűncselekményt, egyik társa leadta a telefonját, amellyel felvették a videót, a hatóság pedig megállapította, hogy az a voksolást követően készült, így nem befolyásolhatta a választás rendjét. "Tehát hangsúlyozom: mi csak tanúk vagyunk, nem gyanúsítottak". Arról, hogy az MSZP elnöke már közölte: súlyosan valótlan kijelentései miatt becsületsértési pert indít ellene, Kőrös lapunknak annyit mondott: "megteheti, tegye meg, állok elébe".
Ki rendelt el rendőri felügyeletet?
Kőrös az ATV-nek és lapunknak is elmondta: a botrány kirobbanása után három napig követték őt rendőrök, pontosabban "három napig rendőrségi védelem alatt" volt, "kísérgették" őt a hatóság emberei, szerinte azért, nehogy befolyásolhassák. Lapunknak ugyanakkor már négy napot mondott, hogy addig "vigyáztak rá" a rendőrök. Ezt azonban nem ő kérte, sőt, nem is tájékoztatták előzetesen - állította. Miután észlelte, hogy rendőrök követik, betelefonált a megyei kapitányságra, ahol "tudatták velem, hogy a rendőri vezetés elrendelte, hogy 24 órás felügyelet alatt legyek".
Ezzel kapcsolatban megkerestük a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságot is, amely mindössze annyit közölt: "a megrendezett, 2013. október 15-én készült videofelvétel nyomozása során a mai napig 10 fő tanú kihallgatása történt meg. A rendőr-főkapitányság 2013. október 21-én sajtótájékoztatót tartott, az ott elhangzottakon túl - a folyamatban lévő nyomozás érdekeire tekintettel - mást nem közöl".