Burián Orsolya közleményében felhívta a figyelmet arra, hogy a házalók főként idős embereket próbálnak rábeszélni a bizonytalan hatásfokú szűrők megvételére, azt állítják, hogy azokkal ihatóvá lehet tenni a jelenleg még szennyezett vezetékes ivóvizet.
Kiemelte: az ilyen készülékek nem képesek a vízből kiszűrni az arzént, a szén-tetrakloridot, valamint a triklór- és tetraklór-etilént sem, ezért ebből a célból senki ne vásároljon ilyen berendezést. Azt kérték, hogy csapvizet a helyiek kizárólag a védelmi bizottság hivatalos közlését követően fogyasszanak. A hálózati vizet továbbra is csak WC-öblítésre, fűtési rendszerek feltöltésére, tűzivízként, továbbá mosásra, takarításra lehet használni. Ivóvizet további értesítésig csak a lajtos kocsik szolgáltatnak a településen - áll a közleményben.
Abasáron október 7. óta nem alkalmas fogyasztásra a vezetékes víz, mert az abban található szén-tetraklorid-, illetve triklór- és tetraklór-etilén-szennyeződés mértéke meghaladta a határértéket.
A megyei védelmi bizottság múlt csütörtöki döntése értelmében a település biztonságos ivóvízellátását egy Mátrafüred felől érkező, a földfelszín alatt kiépülő vezetékkel oldják meg.
Juhász Marianna, a gyöngyösi önkormányzat kabinetvezetője az MTI-hez szintén kedden eljuttatott közleményében azt írta, ez sem Gyöngyös, sem Mátrafüred, sem pedig Pálosvörösmart ivóvízellátásában nem okoz korlátozást.
Tájékoztatása szerint a Heves Megyei Védelmi Bizottság október 24-i döntésének megfelelően október 25-én megkezdődött a Mátrafüred és Pálosvörösmart közötti összekötő vezeték kiépítése, így még a téli fagyok beállta előtt lefektetik az ivóvízvezetéket. A munkálatok előreláthatóan két hétig tartanak, a szakmai irányítást a Heves Megyei Vízmű Zrt. látja el.