A hazai monetáris politika mozgástere a Fed eszközvásárlási programjának későbbi (a Bloomberg felmérése szerint 2014 márciusában kezdődő) visszavágása miatt nőtt meg, így az is elképzelhető, hogy a tanács tagjai közül néhányan nagyobb mértékű lazításra szavaztak. Erről azonban csak a 15 órakor megjelenő közleményből tudhatunk meg többet - mondta Horváth Ákos, az Equilor elemzője. A forintpiac 3 hónapos időtávon 3,11 százalékos kamattal számol, ami nem tér el az elemzők által várt értéktől.
Külső segítség
A feltörekvő piaci hozamok ismét csökkentek, a devizák pedig erősödni tudtak az elmúlt időszakban, ami a kockázati étvágy újbóli előretörésének tudható be. A hazai CDS felár olvadásával párhuzamosan az ország megítélése javult. Meglátásunk szerint viszont továbbra is sok a kérdőjel (devizahitelesek mentőcsomagja, szektoradók, 2014-es költségvetési hiány), így nem változtatunk az év végére prognosztizált 3,00 százalékos kamatcélunkon.
Inflációs mutató
A szeptemberi, 1,4 százalékon állomásozó inflációs mutatóban megjelenő energiaár-csökkentések hatása lassan kiárazódik és az exportpiacok felől érkező konjunkturális javulás jeleivel párhuzamosan a következő hónapokban emelkedésnek indulhat a pénzromlás üteme. A novemberi rezsicsökkentés szintén lefelé szorítja az inflációs mutatót, ezért az az MNB 3%-os középtávú célja alatt maradhat a következő fél évben.
Merre tovább forint?
A hazai fizetőeszköz gyengülése helyett átmeneti erősödésre lehet számítani és a piac véleményünk szerint teszteli a 210-es és a 290-es szinteket az USD/HUF és az EUR/HUF keresztekben. A stopvadászat után viszont fordulhat a kocka és a téli hónapokban újra gyengülésnek indulhat a hazai fizetőeszköz árfolyama - vélekedett Horváth Ákos.