Esztergom volt fideszes polgármestere hozzátette: biztos abban, hogy őt is meggyanúsítja az ügyészség, az ügy pedig szerinte "politikai indíttatású".
Az ügyészség hűtlen kezeléssel gyanúsíthatja meg Meggyest egy, a javára szóló, közpénzből fizetett életbiztosítás miatt. Ehhez előbb az Országgyűlésnek fel kell függesztenie a képviselő mentelmi jogát, amit már kezdeményezett is Polt Péter legfőbb ügyész a házelnöknél. Ez várható volt azután, hogy vádemelésre vár az ügy két másik kedvezményezettje, Meggyes hűtlen kezeléssel gyanúsított két volt alpolgármestere, valamint az ügyletben döntő önkormányzati bizottság két, bűnsegédlettel gyanúsított volt tagja.
Meggyes egyébként nemrég szintén úgy nyilatkozott lapunknak: nem lepődne meg, ha a Ház kiadná, majd meggyanúsítanák. (Szemben a magánvádas - például rágalmazási - perekkel, közvádas ügyekben az általános gyakorlat szerint kiadják a képviselőket.) Akkor is elmondta, hogy szerinte nem történt jogsértés. Ha ebből mégis "ügy" lesz, szerinte annak tudható be, hogy "a politikai megrendelések nem ismeretlenek az igazságszolgáltatásban, csak azt nehéz eldönteni, hogy ki rendeli meg ezt: az ellenségeink vagy a barátaink". Ehhez most hozzátette: az ügy politikai indíttatását jelzi számára az is, hogy csak politikusokat "talált" meg a vádhatóság, de az ügyben szereplő más hivatali dolgozókat, például az életbiztosítás-ügyeletet szabályosnak nyilvánító akkori jegyzőt nem.
A két korábbi alpolgármester - Knapp János és Németh József – ügyvédje lapunknak korábban azt mondta, ügyfelei "érdemi, védekező" vallomást tettek annak idején meggyanúsításukkor. Bár Knapp 5,4 millió, míg Németh 2,2 millió forintot felvett az életbiztosításból nem sokkal a 2010-es önkormányzati választás előtt, a botrány kirobbanását követően visszajuttatták a pénzt. Meggyes egyébként fel sem tudta venni a több milliós összeget egy adminisztrációs hiba miatt.