Ez a város független polgármestere szerint a közvilágítás, mint kötelező önkormányzati feladat akadályozása, sőt közérdekű üzem megzavarása, ami már büntethető cselekmény, ezért feljelentéstis tett a rendőrségen - vázolta a helyzetet kérdésünkre Tétényi Éva. Hozzátette: feljelentését elutasították, ami ellen panaszt tett, és panaszában kitért arra is: a közérdekű üzem megzavarása mellett a TIVI Kft. embereinek cselekedete akár a terrorcselekmény fogalmát is kimerítheti.
Eközben a városban szerelik ki a lámpatesteket, ami nappal még nem okoz gondot, de az idősek és a délutáni bent tartózkodásra kötelezett iskolások a korai sötétedés miatt már délután-kora este is botorkálni kénytelenek majd a meg nem világított útszakaszokon - hívta fel a figyelmet a polgármester. Azt is elmondta: a TIVI Kft.-vel kötött szerződéstől október elején a képviselőtestület felhatalmazása alapján állt el az önkormányzat, így a cégnek szerinte nincs keresnivalója a városban, elszámolási vitájukat a bíróságon kell rendezniük.
A TIVI-vel között szerződéstől való elállást követően - mivel a közvilágítás biztosítása kötelező önkormányzati feladat - a város az E.On-csoporttal kötött átmeneti szerződést, de hamarosan közbeszerzési eljárást is kiírnak a hosszú távú közszolgáltatási szerződés megkötésére. Emlékezetes: a TIVI Kft. augusztusban - még élő szerződés birtokában - már elkezdte a fenti módszerrel korlátozni a közvilágítást a fennálló elszámolási vitára hivatkozva.
A vitához pedig az vezetett, hogy a társaságnak tételes elszámolást kellett volna adnia a beruházási- és az áramdíjról, ám a legutóbbi, több milliós számlára is csak azt írták: "Közvilágítás - 1 darab". A TIVI 12 évre szóló koncessziós szerződésében egyébként 232 millió forintos beruházási érték szerepelt, ezért cserébe a futamidő végéig a TIVI számításai szerint 2,3 milliárd forintot kellene fizetni.