"A V4-es csoportnak van ereje, s képes eredményeket elérni" - mutatott rá a magyar kormányfő, emlékeztetve az előző, lengyel soros elnökség idején elért sikerekre az uniós költségvetési tárgyalásokon. A V4-ek ezúttal a nukleáris energia támogatását illetően alkotnak egységfrontot, az Európai Unió ugyanis arra készül, hogy az alacsony károsanyag kibocsátású technológiák támogatására szolgáló keretbe nem számítják bele automatikusan a nukleáris energiát. A visegrádi országok energiakosarában nagy részt foglal el a nukleáris energia, így nem értenek egyet azzal, hogy az atomerőművek üzemeltetéséhez nem járna szubvenció. Németország és Ausztria a megújuló, zöld energiaforrások támogatását szorgalmazza, míg Nagy-Britannia, Franciaország és a V4-ek ugyanakkor változatlanul ragaszkodnak az atomenergia felhasználásához. Orbán a sajtóértekezleten úgy fogalmazott, az EU "diszkriminálja" az atomenergiát. A magyar kormányfő erről egyébként brit kollégájával, David Cameronnal is egyeztetett londoni látogatásán.
A palagáz kitermelése Lengyelországban játszik leginkább növekvő szerepet, s Donald Tusk lengyel kormányfő méltatta is a V4-ek szolidaritását e téren. Robert Fico szlovák miniszterelnök szerint egyre pragmatikusabb a V4-es együttműködés, Jiri Rusnok cseh kormányfő is úgy vélte, minden ország szuverén joga, hogy eldöntse, milyen energiát használ. Prága támogatja a V4-es kooperáció elmélyítését.
Soros elnökként Orbán kiemelte a katonai együttműködés intenzívebbé válását, hangsúlyozva, hogy a nehéz gazdasági idők nem kedveznek a katonai kiadások emelésének, de az összehangolt, ésszerű védelmi politikának igen. A V4 2016-ra közös harccsoport felállítását tervezi. Ésszerűsítés indokolja a közös képviseletek létesítését is, Vietnamban, Ho Si Minh-városban például Visegrádi Ház nyílik. Együttműködnek a kereskedelmi kamarák is, a parlamenti elnökök találkozóját is tervezik. Jövő évtől nyolc millió euróra emelik a nemzetközi visegrádi alap éves költségvetését.