Szili Miklós, a második Orbán-kormány kihelyezett kormányülésének többször is helyszínt adó - igaz, tartott itt minisztereinek felkészítőt 2003-ban Medgyessy Péter is - települést 2010 óta irányító független polgármester lapunknak megerősítette: valóban ez volt a többség álláspontja, de erről formális döntést nem hoztak, vagyis sem hivatalos testületi előterjesztés nem volt, így nem is szavaztak az ötletről.
"A testület nem zárkózott el a felvetés elől, csak nem tartottuk időszerűnek, és azért nem utasítottuk el hivatalosan, mert egy ilyen döntés kizárta volna, hogy később a testület elé kerüljön. A polgármester a kérelmező lakóknak még augusztus végén írt levelében is azt írta: "a köz Horn Gyuláról történő elnevezése nem időszerű, kérelmüket nem támogatja". Ugyanakkor a levél zárása meglehetősen véglegesnek tűnő mondattal zárul: "kérem, hogy a döntést elfogadni szíveskedjenek" - itt már "döntést" emleget a polgármester. Lovasberényhez amúgy Horn Gyula úgy kötődött, hogy 1980 óta volt ott nyaralója.
Ha közterületet nem is neveztek el egyelőre a júniusban hosszú betegeskedés után elhunyt volt kormányfőről, már két mellszobrot is kapott. Az elsőt október elején, Marcaliban avatták fel Mesterházy Attila szocialista pártelnök-frakcióvezető és több MSZP-s politikus, köztük Kovács László volt külügyminiszter, korábbi uniós biztos jelenlétében. A szobor állítását Suchman Tamás, a Horn-kormány privatizációs minisztere kezdeményezte, aki szintén részt vett az avatáson. Az MSZP marcali irodájának falán elhelyezett márványlapra állított bronz fejszobor leleplezésén mintegy háromszázan vettek részt. A másik, hasonló fejszobrot múlt hét szombaton az MSZP budapesti székházának aulájában avatták fel. Attól a naptól a néhai kormányfő-pártelnök nevét viseli az MSZP Jókai utcai székházának központi tanácsterme.